Най-добрият български тенисист загуби от американеца Тейлър Фриц (№13) с

...

Гришо отпадна в Рим

Най-добрият български тенисист загуби от американеца Тейлър Фриц (№13) с 2:6, 7:6 (11), 1:6 на осминафиналите на тенис шампионата от сериите " Мастърс " в Рим (7,9 млн. евро). Срещата продължи 2,43 часа. Българинът въпреки всичко усъвършенства достижението си от м.г., когато отпадна в III кръг от Новак Джокович. Димитров завоюва 88 440 евро от наградния фонд. Това беше трети мач сред двамата, разменили си досега по една победа.
Димитров, който на следващия ден навършва 33 година, стартира мъчно мача. Още в третия гейм позволи точка за пробив, която отрази първия път, само че при втория не съумя. В шестия гейм Гришо пропусна пет шанса да върне пробива. В идващото разиграване американецът още веднъж взе сервиса на Димитров, поведе с 5:2 и на собствен сервис затвори гейма за 45 минути.
Във втората част Димитров сервираше по-уверено и не позволи да бъде заплашен, само че и пропусна благоприятни условия за ранен пробив. В тайбрека, траял съвсем 20 минути, Димитров поведе с 6:3, само че пропусна и трите сетбола.
В третия сет Гришо бе доста изтощен и не съумя да се опълчи на 7 години по-младия си противник.
Фриц направи 13 аса в мача против единствено 1 на Димитров, а българинът направи и 11 двойни неточности на сервис против единствено една за американеца. Българинът бе по-добър при печелившите удари - 37:27, само че направи 31 непредизвикани неточности, против единствено 9 за Фриц. Американецът ще срещне на 1/4-финала спечелилия сред Александър Зверев (Гер, №5) и Нуно Боржеш (Порт, №53).
Източник: duma.bg