Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 в дербито от 16-ия кръг

...

Лудогорец увеличи аванса си на върха |

Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 в дербито от 16-ия кръг на Първа лига. Така футболистите на Станислав Генчев към този момент имат задатък от 7 точки на върха в класирането пред състава воден от Стойчо Младенов.

Двата отбора започнаха внимателно мача. ЦСКА изглеждаше по-активен, само че опити на Янис Вилдсхут и Амос Юга не затрудниха Серджио Падт.
Лудогорец отговори с удар с глава на Пиерос Сотириу, който мина настрана от вратата защитавана от Густаво Бусато.

В 29-ата минута армейците получиха отлична опция за отбелязване на гол. Греъм Кери бе фаулиран на няколко метра от границата на наказателното поле. Ирландецът извърши по съвършен метод, като топката мина над стената, само че Падт по необикновен метод избави с една ръка.

До края на полувремето Елвис Ману и Кирил Десподов имаха опция да трансформират резултата, само че това не се случи.
Секунди след началото на второто полувреме Ману изведе Янков самичък против Бусато, само че бразилският пазач изпревари родния национал.

В 50-ата минута Греъм Кери стреля от отдалеченост, само че настрана от вратата на домакините.

ЦСКА сътвори най-чистата обстановка до този миг в мача в 57-ата минута. Юрген Матей центрира в наказателното поле, където на далечната греда Томас Лам засече с левия крайник, само че Серджио Падт блокира с лявата ръка, след което топката се отби от страничната греда и тупна на голлинията.

В 66-ата минута резервата Каули Оливейра изведе чудесно Десподов отдясно, който напредна на скорост в наказателното поле и опита да откри Сотириу, само че прострелното му центриране мина през куп от играчи.

Лудогорец поведе в резултата в 78-ата минута, когато мавис Чибота си завоюва дузпа. Нападателят бе фаулиран в наказателното поле от Густаво Бусато, а Георги Кабаков не се поколеба и уточни бялата точка. Сотириу пък бе прецизен, въпреки че Бусато уцели ъгъла - 1:0.

В първата минута на добавеното време на срещата Мавис Чибота бе изведен отляво и с мощен удар оформи крайното 2:0.
Източник: offnews.bg