Лудогорец победи с лекота с 3:1 като гост Ботев Пловдив

...

"Лудогорец" отнесе "Ботев" Пловдив и отново излезе начело

" Лудогорец " победи с лекост с 3:1 като посетител " Ботев " Пловдив в мач от 22-ия кръг на Първа лига. По стратегия дуелът трябваше да се играе през вчерашния ден, само че бе отсрочен за през днешния ден поради тежките метереологични условия, а домакините съумяха да приготвят терена на стадиона си в Коматево за футболната среща.

Преди нея основният арбитър Ивайло Стоянов бе награден с плакет от домакините за своя мач номер 150 в елита. " Канарчетата " инкасираха втора поредна загуба след 0:1 от " Левски " в София в предходния кръг. Дебют за първенците направи закупеният точно от " жълто-черните " преди седмица бранител Цветомир Панов.

Гостите поведоха още в 5-ата минута когато Абел Анисе центрира към Клаудиу Кешерю, който плонжира и насочи топката с глава. Коженото кълбо мина сред краката на стража на домакините Иван Чворович и влезе във вратата му за 0:1. Три минути по-късно Кешерю насочи удар, само че топката бе избита от бранителя на " жълто-черните ". Шампионите продължиха да имат предимство и в 20-ата минута Абел Анисе стреля рисково.

Две минути по-късно Клаудиу Кешерю излезе зад отбраната на домакините, вкара гол, само че попадението му бе анулирано, поради маркирана. засада, която обаче се оказа противоречива. Две минути по-късно Филип Филипов центрира, Диого Кампос стреля с глава, само че топката бе избита в корнер. Тодор Неделев го извърши, центрира топката, само че Пламен Димов не съумя да я засече точни и тя излезе в навън. В 29-ата минута Върджил Мисиджан означи втория гол за гостите със мощен удар. Минута по-късно Густаво Афонсо падна в наказателното поле на противника след конфликт с Цветомир Панов и изиска дузпа, само че съдията Ивайло Стоянов реши, че няма съображение да отсъди най-тежкото наказване във футбола.

Още три минути по-късно Диого Кампос вкара с глава първия си гол за " Ботев " и понижи на 1:2. В 34-ата минута Игор Пластун пропусна от чиста позиция. Две минути по-късно Върджил Мисиджан падна в наказателното поле на " жълто-черните " след конфликт с Радослав Терзиев и изиска дузпа, само че такава не бе отсъдена. В 41-ата минута Тодор Неделев стреля, само че топката излезе в навън.

Секунди преди почивката Абел Анисе повиши на 1:3, възползвайки се от груба неточност на Иван Чворович, който изпусна топката след центриране на Вандерсон.

Шампионите продължиха да диктуват събитията на терена и през второто полувреме. В 55-ата минута Вандерсон удари гредата. Пет минути по-късно Филип Филипов подаде на Стивън Петков, който стреля в тялото на бранител на противника, след което прати топката над вратата. В 67-ата минута футболистите на " Лудогорец " проведоха рискова офанзива, Клаудиу Кешерю стреля, само че бранител на домакините мазета топката. Осем минути по-късно Върджил Мисиджан стреля от комфортна позиция, само че Иван Чворович парира шута му.

В 78-ата минута Тодор Неделев насочи неакуратен удар към вратата на съперника. В оставащите до края на мача минути и двата противника смъкнаха темпото и не сътвориха голови положения.

" Ботев ": Иван Чворович, Филип Филипов, Пламен Димов, Йордан Минев (58-Лазар Марин), Радoслав Терзиев, Серкан Юсеин, Густаво Афонсо (54-Стивън Петков), Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Дуде Ндонгала (46-Филипе Бризола), Диого Кампос

" Лудогорец ": Ренан, Цветомир Панов, Козмин Моци, Сисиньо, Игор Пластун,Светослав Дяков, Марселиньо (89-Яцек Горалски), Абел Анисе, Вирджил Мисиджан, Вандерсон (80-Джоди Лукоки), Клаудиу Кешерю (74-Якуб Швиерчок)
Източник: btvnovinite.bg