Лудогорец победи с категоричното 4:0 тима на Спартак (Вн) в

...

Лудогорец разгроми Спартак

Лудогорец победи с безапелационното 4:0 отбора на Спартак (Вн) в последната си инспекция преди подновяването на шампионата в efbet Лига.

С два гола за първенците се отличи новото попълнение Спас Делев, а другите два гола бяха дело на Каули Оливейра и Кирил Десподов. Двубоят, който се игра въз основата на Лудогорец „ Гнездо на орли ”, стартира чудесно за първенците, които още в 4-ата минута съумяха да открият резултата. Игор Пластун откри чудесно Спас Делев в наказателното поле, а новото попълнение на първенците не срещна компликации да преодолее стража на гостите от Варна. Лудогорец продължи да бъде по-настоятелен и единствено няколко минути по-късно имаше нова отлична опция. Първо Доминик Янков опитва шанса си с обмислен удар от комфортна позиция, само че стражът Славов бе на мястото си и избави. Последваха нови два удара единствено в границите на две минути, дело на Рик Джонатан и Ихинио Марин. Първият удар на сметката на гостите пристигна след четвърт час игра и бе дело на Виктор Митев, само че Серджио Падт не срещна компликации и избави. В 23-ата минута Лудогорец удвои преднината си след нов гол на Спас Делев. След отлична офанзива на домакините, топката попадна в Рик Джонатан, който откри с точно подаване Делев, за който не остана нищо друго с изключение на да насочи топката в мрежата за 2:0. В 27-ата минута Лудогорец бе доста покрай нов гол, само че вратарят на гостите още веднъж избави. Доминик Янков изведе Рик Джонатан отдясно, той пое топката и стреля по диагонала, само че стражът на Спартак Варна парира изстрела и предотврати несъмнено попадение. Резултатът стана типичен в 33-ата минута след нова показна офанзива от страна на домакините. Доминик Янков асистира за Каули Оливейра, който с удар от въздуха не остави шансове на Славов. След почивката на терена за Лудогорец се появиха Симон Слуга, който записа и своя всекидневен дебют за първенците, Бернард Текпетей, Сотириу, Шоу, Шакил Пинас, Тихомир Димитров и Георги Терзиев. Началните минути на втората част не предложиха забавни обстановки пред двете порти. Малко след подновяването на играта през второто полувреме, нападателят на домакините Кирил Десподов получи доста противен удар в коляното, само че все пак съумя да продължи срещата. Именно Десподов осъществя идващия гол за първенците. Капитанът на „ орлите ” пое топката отляво и направи страховит пробив по крилото. Нападателят стигна до аутлинията, където преодоля двама играчи на гостите, след което настройки топката си на десния крайник и матира вратаря на варненци за 4:0. Десет минути преди края на дуела Брандао също обстрелва вратата на Спартак, само че изстрелът му не се получи и топката излезе в навън.
Източник: novinata.bg