Лудогорец победи лесно ЦСКА-София с 3:0 в сблъсъка между първия

...

Лудогорец се разправи с ЦСКА-София

Лудогорец победи елементарно ЦСКА-София с 3:0 в конфликта сред първия и втория от предишния сезон. Загубата е първа за алените в състезание. И трета в последните четири мача във всички шампионати. Другите бяха от Сепси (0:2 и 0:4) в Лигата на конференциите. Между тях.

Шампионите взеха трета победа в четири срещи в елита. Така те се изравниха по точки с Левски и Берое, които също имат по 9. и Локомотив Пловдив с по 13 точки.

Иначе Руан Секо откри резултата още в осмата минута. В 33-ата минута Сейни Санянг си означи автогол за 2:0. В 54-ата минута Кирил Десподов повиши на 3:0 от дузпа, отсъдена за. В добавеното време Иван Йорданов пък удари гредата на Бусато. В титулярите на двата тима имаше общо трима българи: Кирил Десподов, Иван Йорданов и Християн Петров.

Сонко Сундберг пък получи червен картон в 72-ата минута. Въпреки че остана с 10 души Лудогорец по този начин и не беше обезпокоен от алените до края. Сундберг беше изпъден за удар с лакът против Назон.
Източник: flashnews.bg