Лудогорец и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в мач от 32-рия

...

Слаб Кабаков добута 2:2 в Разград

Лудогорец и ЦСКА приключиха наедно 2:2 в мач от 32-рия кръг на efbet Лига. Хиксът на „ Хювефарма Арена “ в Разград не взема решение нищо и интригата за купата остава с цялостна мощ.

След ремито разградчани резервираха върха в класирането със 78 точки, до момента в който „ армейците “ са втори със 77 при оставащи три кръга.

Кирил Десподов даде задатък на домакините в 18-ата минута, а до почивката „ алените “ направиха цялостен поврат в резултата. Точни бяха Тобиас Хайнц и Маурисио Гарсез.

Три минути след почивката Игор Тиаго оформи крайния резултат 2:2. Мачът ще се запомни с няколко дискусионни съдийски решения. Претенции към основния арбитър Георги Кабаков имаха както от Лудогорец, по този начин и от ЦСКА.

Първият съдийски сигнал на Георги Кабаков беше занимателен с към три минути. Причината е, че мрежата на вратата, защитавана от Серджио Падт, беше скъсана. Домакините използваха пластир, с цел да отстранят казуса и дуелът да стартира.

Началото беше умерено. Разградчани последователно овладяха контрола върху топката. В 7-ата минута Кирил Десподов проби отдясно, преодолявайки Амос Юга, и центрира по земя. Защитник на гостите се беше позиционирал съвършено и почисти.

Четвърт час след началото Тобиас Хайнц получи отляво. Той потегли по голлинията, само че беше препънат от Франко Русо. Защитникът на Лудогорец не игра с топката и претенциите на столичани за дузпа бяха основателни. Георги Кабаков обаче резервира безмълвие, от ВАР също не го извикаха да преразгледа обстановката.

Три минути по-късно разградчани излязоха напред в резултата. Игор Тиаго лиши топката наоколо до централната линия и комбинира с Нонато. Той даде страховит извеждащ пас към Кирил Десподов. Българският национал надбяга Амос Юга и преодоля Бусато за 1:0. От ЦСКА имаха съществени искания за нарушаване на Тиаго при отнемането на топката, само че ВАР още веднъж не се намеси.

Отговорът на „ армейците “ не закъсня. В 22-рата минута резултатът беше подравнен. Маурисио Гарсез беше потърсен пред наказателното поле на Лудогорец с високо подаване. Франко Русо скочи високо и мазета с глава, само че топката отиде в Тибиас Хайнц. Той напредна и със страховит удар от границата на наказателното поле разстреля Серджио Падт.ю

В 26-ата минута един от помощниците на Саша Илич – Милорад Пекович беше изпъден с червен картон. Франко Русо изблъска Стойко Сакалиев, който жонглираше с топката и не му я даваше. Сакалиев потърси сметка на бранителя на Лудогорец, а Пекович си изпусна нервите. Затова беше пратен на трибуните.

Половин час след началото Лудогорец получи директен свободен удар наоколо до наказателното поле поради нарушаване на Станислав Шопов против Нонато. Десподов стреля непосредствено. Получи се рикошет в стената. Въпреки че Бусато беше заловен в крачка, съумя да реагира ослепително, с цел да резервира резултата неизменен.

В 39-ата минута ЦСКА сътвори заплаха за вратата на Падт след центриране от ъглов удар. Амос Юга засече с глава, само че прати топката на сантиметри около десния непряк дирек.

Две минути преди почивката ЦСКА направи цялостен поврат след голяма неточност на Лудогорец. „ Орлите “ сбъркаха съдбовно в личното си наказателно поле в опит да изнесат топката. Оливие Вердон опита да подаде към Пьотровски. Той беше изпреварен от Марселино Кареасо, който незабавно подаде към Гарсез. За десетката на ЦСКА остана по-лесното – да вкара на празна врата и да направи резултата 2:1 в интерес на гостите.

Минута по-късно ЦСКА можеше да вкара трети гол. Защитата на Лудогорец още веднъж се пропука съществено. Станислав Шопов беше самичък пред дъгата на пеналта. Неговият удар от придвижване не откри задачата, тъй че футболистите на Ивайло Петев си отдъхнаха.

В самия завършек на първото полувреме събитията от последния мач сред двата тима на „ Българска войска “ се повториха. Когато Кирил Десподов отиде да извършва ъглов удар, към него полетяха предмети. Кабаков изчака обстановката по трибуните да се успокои преди крилото на Лудогорец да центрира. ЦСКА не почисти добре и се стигна до удар към вратата на Бусато, само че той беше доста неакуратен.

В 47-ата минута Лудогорец изтръпна. След осъществяване на ъглов удар се получи ужасно безредие. Разградчани колкото да се оправиха. Последва удар на Тобиас Хайнц, който беше доста разочароващ. Топката излетя в навън.

В ответната офанзива резултатът беше подравнен. Кирил Десподов получи отдясно и центрира на границата на вратарското поле. Игор Тиаго надскочи Юрген Матей и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата. Бусато остана на мястото си и беше беззащитен.

В 58-ата минута Бърнард Текпетей залъга двама съперници и насочи тежък шут от междинна отдалеченост – право в ръцете на Густаво Бусато.

В 65-ата минута Игор Тиаго можеше да вкара втори гол по еднакъв на първия метод. Бърнард Текпетей този път центрира. Нападателят на Лудогорец се извиси над всички, само че с глава стреля неопределено.

Малко по-късно ЦСКА имаше нови искания за дузпа. При подаване на Иван Турицов Игор Пластун изпревари Маурисио Гарсез. „ Армейците “ претендираха за углавен удар поради игра с ръка на Пластун. Главният рефер Георги Кабаков отсъди ъглов удар, а ВАР не го извика.

В 72-рата минута Юрген Матей беше заставен да фаулира Кирил Десподов тъкмо пред наказателното поле, откакто Амос Юга направи груба неточност и стана рисково за вратата на Бусато. Десподов извърши директния свободен удар, само че топката се отби от стената.

Около 6 минути преди приключването на постоянното време пристигна време за нов спорен миг. Игор Тиаго избяга от отбраната на ЦСКА и се озова очи в очи с Гусато Бусато. Таранът потегли да го заобикаля и съумя, само че се строполи на тревата. Кабаков сякаш потегли да отсъжда дузпа, само че промени решението си. Целият щаб на Лудогорец скочи и претендираше за 11-метров углавен удар. В последна сметка подобен не беше отсъден, а Тиаго получи жълт картон за симулация, макар че имаше прикосновение с вратаря на „ алените “.

До края резултатът се резервира непромен. ЦСКА потърси успеха по-активно, до момента в който Лудогорец изчакваше на контраофанзива. Нито един от двата отбора не стигна до трети гол. Така интригата в efbet Лига остава и всичко ще се реши в оставащите мачове. В идващия кръг " орлите " гостуват на ЦСКА 1948, до момента в който ЦСКА посреща Локомотив Пловдив.

Лудогорец - ЦСКА 2:2

Състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2. Пипа (Кайо Видал 47`), 6. Якуб Пьотровски (Педро Нареси 46`), 8. Клод Гонсалвеш, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов – К (Спас Делев 76`), 16. Аслак декор Витри, 20. Нонато (Мануел Шоу 64`), 22. Франко Русо (Игор Пластун 46`), 24. Оливие Вердон, 37. Бърнард Текпетей

Резерви: 12. Симон Слуга, 7. Рай Насименто, 10. Матиас Тисера, 23. Мануел Шоу, 30. Педро Нареси, 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев

Треньор: Ивайло Петев

ЦСКА:1. Густаво Бусато, 21. Амос Юга, 4. Мено Кох, 2. Юрген Матей – К, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 7. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареасо, 8. Станислав Шопов (Дюкенс Назон 65`), 14. Тобиас Хайнц, 10. Маурисио Гарсез

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлз, 30. Дауда Бамба, 9. Дюкенс Назон, 23. Жираир Шагоян, 11. Лазар Туфегджич, 20. Радослав Живков, 6. Християн Петров

Треньор: Саша Илич

Снимки: Lap.bg