Лудогорец и Ботев Пловдив играят при 0:0 в мач от

...

НА ЖИВО: Лудогорец - Ботев Пловдив 1:0, отмениха гол на гостите в 11-ата секунда

Лудогорец и Ботев Пловдив играят при 0:0 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на " Хювефарма Арена " е излъчен директно по DIEMA SPORT, а в Gong.bg ще проследим всичко най-интересно.

Едва 11 секунди бяха нужни на гостите, с цел да вкарат гол, който беше анулиран. Шоу сбърка след осъществяването на център и разреши на Елвис Ману да му отнеме топката. Нападателят напредна и пусна към Мохамед Брахими отляво, който навлезе в наказателното поле и с удар от дребен ъгъл матира Падт. След намесата на ВАР обаче основният рефер Иво Андреев анулира гола, откакто реши, че Ману е направил нарушаване против анголеца, макар че повторенията не убедиха, че такова има.

В 13-ата минута Текпетей проби отдясно и подаде по земя в наказателното поле. Там топката мина сред краката на Генев, който загуби баланс и падайки останаха подозрения, че е закачил топката с пръстите на ръката си. И тази обстановка беше прегледана от ВАР, само че вярно дузпа не беше отсъдена.

Десет минути по-късно " орлите " пропуснаха отлична опция за гол. Фон Витри центрира отдясно и откри оставения непокрит Каули в наказателното поле. Бразилецът обаче насочи безпределно неакуратен удар от 11-12 метра, като топката мина над вратата. В 27-ата минута Текпетей съумя да се освободи от Ето`о, напредна с топката през центъра и насочи удар, който не откри задачата.

В 42-ата минута Игор Тиаго комбинира с Текпетей пред наказателното поле, а ганаецът откри Фон Витри отдясно на наказателното поле. Норвежецът насочи мощен удар, който Ханкич съумя да избие в корнер. След неговото осъществяване Пластун стреля неопределено с глава. В добавеното време на първото полувреме Ето`о опита да изненада Падт от директен свободен удар, само че ударът му беше неакуратен.

Втората част стартира с по-настойчиви дейности на " орлите ", само че заплахите пред Ханкич продължаваха да липсват. В 54-ата минута вратарят мазета мощен шут на Фон Витри, който не го затрудни изключително.

Лудогорец - Ботев Пловдив 0:0

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков /к/, 4. Сисиньо, 6. Якуб Пьотровски, 9. Игор Тиаго, 16. Аслак декор Витри, 23. Мануел Шоу (46 - 30. Педро Нареси), 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 73. Рик Джонатан (63 - 10. Матиас Тисера), 95. Каули

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 17. Жоржиньо, 20. Густаво Нонато, 30. Педро Нареси, 90. Спас Делев

Треньор: Анте Шимунджа

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев /к/, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джеймс Етоо (46 - 17. Николай Минков), 18. Самюел Супрайен (46 - 6. Дилан Мертенс), 22. Реда Рабей, 24. Джаспър ван Хертъм, 28. Елвис Ману

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 6. Дилан Мертенс, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 21. Точукву Нади, 23. Димитър Тонев, 31. Уме Емануел

Треньор: Желко Копич

Ж.к. Мохамед Брахими, Рой Херман (Ботев)

Съдия: Иво Андреев

Стадион: " Хювефарма Арена "