Лудогорец 5 : 0 Ботев (Вр) 57′ 5:0! Десподов! 48′

Лудогорец - Ботев 5:0, хеттрик на Игор Тиаго

5:0! Десподов!
48′  Снимка 613596
Източник:
47′
ГОЛ! Тиаго! Изтичаше първата минута на втората част, когато №9 в състава на домакините оформи своя хеттрик! Десподов центрира от корнер, Кайо Видал нанесе удар с глава, а Костов съумя да избави с гърди. Топката обаче попадна в краката на Игор Тиаго и нападателят направи резултата 4:0!
46′
Кайо Видал размени Текпетей.
46′
Двойна промяна за врачани. Даниел Генов отстъпи мястото си на Антонио Георгиев, а Том Зарандона е сменен от Мирослав Маринов
45′
ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!
45+2′
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
 Снимка 613595
Източник:
44′
3:0! Гол-близнак на второто попадение! Десподов центрира от корнер, Тиаго засече с глава и към този момент всичко в този дуел наподобява ясно.
35′
2:0! Игор Тиаго е прецизен! Кирил Десподов центрира от корнер, а нападателят на домакините с глава прати топката в мрежата!
31′
Врачани стояха добре в мача до дузпата, само че реферът Никола Попов взе нещата в свои ръце и наклони везните в интерес на домакините.
30′  Снимка 613591
Източник:
29′
Десподов е прецизен от бялата точка! 1:0!
28′
Това е дузпа и жълт картон за Том Зарандона! Много противоречиво решение на съдията!
27′
ИНТЕРЕСНО! Съдията беше привикан от ВАР да гледа дали топката не е срещнала ръката на футболист на врачани!
26′
Кирил Десподов имаше отлична опция да стреля от директен свободен, само че топката срещна стената.
20′
Владеене на топката: Лудогорец (Разград): 60%, Ботев (Враца): 40%
12′  Снимка 613590
Източник:
8′
В осмата минута Франко Русо прати топката с глава в мрежата на врачани, само че линията на отбраната на гостите беше подредена чудесно и се оказа, че футболистът на Лудогорец се е намирал в състояние на засада. Ситуацията беше прегледана и със системата ВАР, а решението на страничния арбитър - доказано!
3′
Логично домакините започнаха по-активно дуела и още в третата минута гостите можеха да се окажат изоставащи в резултата. На два пъти Дени Групер центрира опасно в наказателното поле, само че Игор Тиаго не беше задоволително предвидлив и заплахата пред вратата на врачани отмина.
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 1 Серджио Падт 76 Красимир Костов 6 Якуб Пиотровски 8 Диего Фераресо 9 Игор Тиаго 3 Мартин Кавдански 11 Кирил Десподов 37 Том Зарандона 14 Дени Групер 23 Браян Мендоса 16 Аслак Фон Витри 11 Момчил Цветанов 22 Франко Русо 18 Диого Барбоса 30 Педро Нареси Мачадо 17 Чавдар Ивайлов 32 Игор Пластун 28 Клери Сербер 37 Бернард Текпетей 14 Марко Мажуга 90 Спас Делев 9 Даниел Генов Треньор Ивайло Петев Дани Моралес Резерви 12 Симон Слуга 34 Федерико Рубио 2 Гонзало Гордон 21 Жан Да Силва 7 Рай Насименто Де Оливейра 6 Антонио Георгиев 8 Клод Гонсалвеш 16 Красимир Тодоров 10 Матиас Тисера 10 Лукас Брамбила 20 Густаво Нонато 15 Мирослав Маринов 23 Мануел Шоу 22 Петър Кепов 24 Оливие Вердон 24 Стефан Гаврилов 77 Кайо Видал 77 Пламен Петров
Отборите на Лудогорец и Ботев (Враца) се изправят един против различен в ранния съботен дуел от програмата на efbet Лига. Победата е повече от наложителна за разградчани, които водят люта борба с ЦСКА за купата на шампионата.
 Купата на България - има ли магия без Левски и ЦСКА?

Полуфиналистите и техните очаквания за националния трофей

В момента отборът на Ивайло Петев изостава с 4 точки от водача и ще желае да съкрати тази отдалеченост, най-малко до срещата на " алените " в неделя, която е против Славия.

Разградчани се намират в чудесно въодушевление, откакто през седмицата се класираха за полуфиналите на Sesame Купа на България след триумф над Спартак (Варна). Жребият отреди на тази фаза от шампионата Лудогорец да се изправи против Черно море, като финалистът ще бъде решен след два мача.

Ботев (Враца) продължава да се бори да се измъкне от рисковата зона. Отборът, воден от Даниел Моралес, заема 11-о място в класирането и се намира на четири точки зад десетия Ботев (Пловдив). Преди паузата за националните тимове " зелените " не съумяха да победят Пирин вкъщи след куп пропуски пред противниковата врата.
 Защитник на Лудогорец отряза шведски гранд

" В България се усещам доста добре, просто животът е прекрасен "

Задачата пред врачани през днешния ден ще бъде доста сложна, само че гостите ще опитат да поднесат изненада против първенците. Моралес няма да може да разчита на част от главните си играчи - осъдените Меси Биатомусока и Браян Переа, както и контузените Луис Соарес и Петко Ганев.

Ивайло Петев също има някои кадрови проблеми в състава си. След травмите на Рик Джонатан, Диниш Алмейда, Доминик Янков и Антон Недялков, през вчерашния ден стана ясно, че Тодор Неделев също ще бъде отвън игра близо месец.

Първият дуел сред Лудогорец и Ботев (Враца) по-рано през сезона приключи с безапелационен триумф с 4:0 за разградчани.

Главен арбитър на срещата е Никола Попов.
 Тежък удар по Лудогорец

Той има отчасти скъсване на прасеца от мача против Спартак (Варна) от четвъртфиналите за Купата на България.