ГОНСАЛВЕШ! Португалският халф на Лудогорец опита шанса си с изстрел по земя от дъгата на наказателното поле, само че топката профуча на сантиметри от дясната греда.
Първи жълт картон и за футболист на Лудогорец - получи го Клод Гонсалвеш.
35′  Снимка 634853
Източник:
34′
Спартак (Търнава) стигна до първия си удар във вратата на Слуга в 34-та минута. Защитникът Коша стреля с глава след корнер, само че тъкмо в обсега на вратаря.
31′
В другата среща от групата на Лудогорец, Фенербахче поведе рано с 2:0 вкъщи на Нордселанд.
28′  Снимка 634857
Източник:
19′
ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ!  Домакините стигнаха до отлична опция за гол в 19-а минута на мача, когато Текпетей напредна в полето на Спартак, финтира бранител на гостите и стреля рисково по земя, само че Такач внимаваше и избави.
18′  Снимка 634851
Източник:
17′
В 17-та минута на мача словаците извършиха заучено състояние след директен свободен удар, топката стигна до звездата на отбора Офори, но ганаецът не съумя да насочи удар и кълбото излезе в навън.
11′
Феновете на Лудогорец се пробват да поддържат своите любимци, само че агитката на Спартак е по-гласовита и много постоянно " Хювефарма Арена " е огласян от мощни крясъци " Спартак Търнава "!
 Снимка 634847
Източник:
5′
Лудогорец стартира мача по-силно и в първите минути се настани в полето на своите посетители, само че досега няма нищо съществено пред словашката врата. Атаките на разградчани въпреки всичко доведоха до първия жълт картон в дуела, получи го опорният халф на Спартак Адриан Желкович.
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
 Снимка 634846
Източник:
Състав 12. Симон Слуга 71. Доминик Такач 16. Аслак декор Витри 24. Кристиян Кощърна 26. Ноа Сонко-Сундберг 4. Николас Горосито 24. Оливие Вердон 26. Себастиан Коша 17. Сон 80. Адриан Желкович 82. Иван Йорданов 18. Мартин Шулек 6. Якуб Пьотровски 29. Мартин Микович - к 8. Клод Гонсалвеш 25. Филип Байнович 37. Бърнард Текпетей - к 97. Келвин Офори 77. Кайо Видал 27. Ян Бернат 10. Матиас Тисера 57. Михал Дюриш Треньор Ивайло Петев Михал Гашпарик Резерви 1. Серджио Падт 72. Мартин Вантруба 69. Пламен Пепеляшев 3. Андрей Джурич 5. Георги Терзиев 5. Миха Брезник 11. Мунир Шуиар 6. Роман Прохазка 22. Франко Русо 8. Самуел Щефаник 30. Педро Нареси 11. Филип Азанго 64. Доминик Янков 13. Марек Уйлаки 88. Тодор Неделев 17. Якуб Паур 90. Спас Делев 19. Милан Ристовски 99. Руан Секо 20. Азиз Осени 23. Ерик Даниел
Лудогорец ще посрещне Спартак (Търнава) през днешния ден, 21 септември, от 19:45 часа българско време в първи мач от груповата фаза на Лигата на конференциите. Двубоят ще се играе на стадион " Хювефарма Арена " в Разград и ще бъде излъчен директно по MAX Sport 3 .

" Орлите " за поредна година ще вземат участие в груповата фаза на евротурнирите, откакто през предишния сезон играха в групите на Лига Европа, а напролет и в осминафиналите на Лигата на конференциите.
 БФС с жест към дублиращия тим на Лудогорец

Заради присъединяване на " орлите " в Младежката Шампионска лига

Лудогорец стартира тази акция в квалификациите на Шампионската лига, където отборът в профил косовския Балкани, преди да бъде отхвърлен от Слован Братислава, след което първенците на България победиха казахстанския Астана в третия квалификационен кръг на Лига Европа, преди да загуби от Аякс в плейофите.

Така разградчани се класираха за групите на ЛК, където ще премерят сили със Спартак Търнава, Фенербахче и Нордселанд.

От своя страна Спартак Търнава в профил поредно латвийския Ауда, полския Лех Познан и украинския Днипро-1, с цел да откри място в групите.