Локомотив София и Локомотив Пловдив извъртяха ялово реми 0:0 в

...

Смърфовете изтърваха Локо Сф 0:0

Локомотив София и Локомотив Пловдив извъртяха ялово реми 0:0 в железничарското дерби от efbet Лига.

Александър Василев остави отбора си с 10 души в 68-а минута.

Гостите бяха по-активни през по-голямата част от мача, само че по този начин и не съумяха да стигнат до попадението поради мощните изяви на Александър Любенов.

В 5-а минута пристигна първият късмет, който беше за смърфовете. Евандро се опита да заплаши вратата на Александър Любенов, само че ударът му мина настрана.

В 16-а беше регистриран и първият прецизен удар към една от двете порти.

След центриране отдясно Преслав Боруков беше открит на границата на дребното наказателно поле, а ударът му с глава беше избавен от Александър Любенов.

В 25-ата Бирсент Карагарен центрира добре от ъглов удар, само че Боруков не насочи тъкмо топката.

​В 32-а минута столичните железничари дадоха отговор с огромен късмет. След ъглов удар Алан Диас стигна първи до топката, само че Динко Хоркаш прояви майсторски инстикт, с цел да извади ситуацията.

До края на полувремето Милошев и Боруков се регистрираха с неточни изстрели.

В началото на второто полувреме двата отбора продължиха равностойното показване.

В 57-а Евандро опитва отдалечен удар, само че Любенов се намеси устойчиво.

В 62-а с пропуск се регистрира Евандро, който засече неопределено хубаво центриране на задната греда, само че неопределено.

В 67-а Локо София беше покрай задачата. Димо Бакалов насочи рисков удар с глава единствено минута след появяването си на терена, само че Хоркаш избави ловко.

Две минути по-късно Локо Пд остана с 10 души.

Пет минути по-късно пристигна нов късмет за кмърфовете.

Любенов с нова основна интервенция след ужасно спясяване на удар от Карагарен.

До края на мача Локо Пд изненадващо натисна, само че това по този начин и не докара до стремежи резултат.
Източник: plovdiv-online.com