Локомотив (Пловдив) влезе се изкачи на шесто място в Първа

...

"Локомотив" продължи изкачването си с победа над "Пирин"

Локомотив " (Пловдив) влезе се изкачи на шесто място в Първа лига след триумф с 3:2 над " Пирин " като посетител. Черно-белите реализираха значим триумф в Благоевград като посетители, макар че изостваха след първата част. В воин за отбора на Александър Тунчев се трансформира Георги Минчев, който вкара хеттрик.

Станислав Костов изведе " Пирин " в 29-ата минута, само че след почивката пристигна времето на Минчев. " Локомотив " поведе след негови два бързи гола в 58-ата и 62-ата минута. Централният нападател се разписа и от дузпа в 88-ата минута.

Крайният резултат оформи Станислав Манолев в 90-ата минута.

Минчев вкара втори хеттрик от началото на сезона след този против. Нападателят към този момент има 9 попадения и е лидер измежду голмайсторите в Първа лига.