Локомотив Пловдив, Спортист Своге и Енигма Фойерверк спечелиха днешните мачове

...

Локомотив Пловдив, Спортист Своге и Енигма Фойерверк с победи в ББЛ А група

Локомотив Пловдив, Спортист Своге и Енигма Фойерверк завоюваха днешните мачове от райони Юг и Запад на ББЛ А група, които се изиграха в четвъртък вечер.

Локомотив Пловдив записа трета победа от началото на сезона в район Юг. В дербито на дъното на класирането отборът надделя 3.6.9 Баскетболен клуб със 75:71 в извънредно оспорван и забавен мач в зала „ Иван Симеонов “ в Пазарджик.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, без обаче никой да успее да поведе с повече от 6 точки, а на почивката Локомотив имаше най-малък задатък при 40:39. Играта продължи да бъде доста оспорвана и след паузата, а след поредност от замени на водачеството, преди последната част 3.6.9 поведе с 58:56. Символичните домакини обаче направиха мощна серия при започване на решителния интервал и още веднъж излязоха напред, като този път удържаха преднината си до последно.

Теодорос Зиякас бе най-резултатен за спечелилите с 22 точки. Богомил Дичев се регистрира със 17 точки и 12 битки, а Аврам Андреев добави 12 точки. За противника Роберт Радев бе над всички с 29 точки и 9 битки, Иван Насков вкара 15 точки, а с 11 битки е Асен Попов.

На Запад Спортист Своге реализира сложен триумф против Левски София 2022, побеждавайки го с 83:67 в столичната зала „ Триадица “.

Цялото първо полувреме бе доста оспорвано и с поредност от замени на водачеството, а на почивката резултатът още веднъж бе еднакъв – 40:40. Ключова се оказа мощната трета част, която баскетболистите на Емил Горанов завоюваха с 27:8 и до края не изпуснаха двуцифрената си преднина.

Борис Матраков приключи с 20 точки и 9 битки за спечелилите. По 17 точки осъществиха Дамян Стоянов и Петър Загоров, а по 11 точки осъществиха Иван Павлов и Иван Ценов (9 борби). За столичния отбор с 14 точки и 7 битки е Боби Петров. Мартин Димитров има 13 точки, с 11 е Даниел Запрянов.

Енигма Фойерверк надделя Политехника с 87:79, като триумфът бе втори против този противник в границите на седмица след този в шампионата за Купата на ББЛ.

Двубоят стартира извънредно оспорвано, като след 10 минути игра баскетболистите на Ивайло Константинов водеха с 22:19. Многократните замени на водачеството продължиха и през втория интервал, а на почивката равенството бе възобновено – 48:48. Политехника поведе с 8 след паузата – най-голямата разлика досега, само че след мощен край на частта, преди заключителната четвърт Енигма обърна за 76:71. В оставащото време резултатността падна доста, само че отборът на Кирил Райков удържа водачеството си до последно. Победителите означиха 15 тройки в мача против 7, което бе и основно.

Дабъл-дабъл за Енигма от 20 точки и 10 битки направи Иво Славчев, Христо Николов има 15 точки и 8 асистенции. Любомир Орешаров означи 14 точки, с 13 е Даниел Лозанов, 11 и 7 битки има Любен Пасков. За Политехника Омар Ел-Аюби записа 19 точки и 7 битки, с 14 и 7 битки е Стефан Георгиев, Ивайло Константинов се регистрира с 13 и 8 асистенции, а 11 има Орлин Атанасов.