Локомотив (Пловдив) победи Миньор с 6:1 в контролна среща, играна

...

Локо Пд разгроми Миньор

Локомотив (Пловдив) победи Миньор с 6:1 в контролна среща, играна на стадиона в Самоков през днешния ден.
Проверката бе първа за перничани единствено седмица след старта на подготовката.

„ Локомотивци “ поведоха още в 4-ата минута с гол на канадеца Алесандро Хожабрапур, който засече центриране с глава и вкара за 1:0. Последваха мощни минути за Миньор и в 8-ата минута Кристиян Слишков бе покрай попадение, само че защитник почисти топката от голлинията. Малко по-късно Чаворски на два пъти излезе на чисти позиции, само че първо втратарят избави, а по-късно топката мина на сантиметри от десния дирек. В 15-ата минута „ чуковете “ въпреки всичко изравниха посредством Кристиян Слишков, който засече центриране на Стивън Милчев отляво. Полувремето вървеше към заслужено тъждество, когато неточност на Аличков разреши на каращия проби хърватин Дуйе Мърдеса да излезе самичък против Станислав Димитров и да изведе още веднъж „ смърфовете “ напред.

През втората част напредналият с подготовката първокласен отбор доминираше и стигна до 4 безответни гола. В 49-ата капитанът на „ черно-белите “ в този мач Димитър Законов повиши на 3:1 с прехвърлящ диагонален удар. А след час игра Михалевич от въздуханаправи 4:1. Пет минути преди края на срещата още веднъж Михалевич бе най-съобразителен и след неточност на Селимински, вкара за 5:1. В последните секунди на срещата пробив отдясно на офанзивата на Локо Пд приключи с шести гол дело на Законов.

Дебют за Миньор направиха всички нови попълнения.

фотография: minyor-pernik.bg