Локомотив (Пловдив) и Арда завършиха 0:0 в първия мач от

...

Локомотив (Пд) и Арда не се победиха

Локомотив (Пловдив) и Арда приключиха 0:0 в първия мач от 27-ия кръг на футболното ни състезание.

На два пъти преди почивката ВАР се намеси, с цел да поправя неточности на съдиите.

Още в 3-ата минута Тонислав Йорданов прати топката в мрежата, само че при обзор на обстановката от хората в кабинката се видя, че създателят на попадението е в нередовна позиция.

В 26-ата минута ВАР още веднъж трябваше да се намесва след неточност на основния арбитър Димо Димов.

Той сподели червен картон на Илко Пиргов след чист шпагат на вратаря в краката на Ел Тетах.

Всички на терена в черно-бели екипи реагираха бурно. ВАР-съдията обаче извика Димо Димов на монитора, с цел да види грешката си и той решението си.

Четири минути по-късно Светослав Ковачев излезе самичък против вратаря Пиргов, би по диагонала, само че топката необикновено за позицията, излезе в навън.

Ситуациите пред вратата на домакините не стихваха и още веднъж удар на Ковачев затрудни вратаря-ветеран на домакините.

Една добра офанзива имаха и от Локомотив в 35-ата минута, откакто Венсан Марсел проби от дясно и центрира. Преслав Боруков отклони към Димитър Илиев, само че капитанът не стреля мощно, а и ударът му беше блокиран.

Началото на второто полувреме беше за Локо (Пловдив), а в 51-ата минута Преслав Боруков подмина Алекс Петков, само че от дребен ъгъл нямаше по какъв начин да накаже вратаря Луков.

След 60-ата минута Арда промени играта си, влязоха двама нови играчи и заплахите пред Пиргов още веднъж бяха факт, само че до гол не се стигна.
Източник: bnr.bg