Ливърпул направи 1:1 като гост на Фулъм във втория мач

...

Ливърпул се класира за финала за Карабао Къп

Ливърпул направи 1:1 като посетител на Фулъм във втория мач от полуфиналите за Карабао Къп. Така след 2:1 на „ Анфийлд “ и общ резултат 3:2 мърсисайдци стигнаха финала. Там противник на алените ще бъде. Мачът за трофея е на 25 февруари на „ Уембли “. Ливърпул има 14 финала и рекордните 9 трофея от шампионата за Купата на Лигата.

Тимът на Юрген Клоп поведе на „ Крейвън Котидж “ още в 11-ата минута. Джарел Кунса изведе Луис Диас и той прати топката под плонжа на Бенрд Лено за 0:1. Това е трети следващ гол за него в шампионата за другите купи.

През второто полувреме Фулъм игра по-добре и справедливо изравни. Това се случи в 76-ата минута, когато Иса Диоп вкара след пас на Хари Уилсън.. Лондончани натиснаха до края, само че не съумяха да стигнат до още едно попадение и надлежно продължения. Най-близо до гол беше някогашният състезател на алените Хари Уилсън, само че неговият удар беше избавен от вратаря Келър.
Източник: flashnews.bg