Лионел Меси и Интер Маями записаха завръщаща се победа, за да се класират за финала на US Open Cup

...
Лионел Меси и Интер Маями просто продължават да намират начини

Лионел Меси и Интер Маями просто продължават да намират начини да спечелят.

Дни след като Меси и неговият клуб спечелиха Купата на лигата – международен турнир между клубове от Мейджър Лийг Сокър и Лига MX – Интер Маями победи ФК Синсинати в изпълнение на дузпи, за да завърши обратна победа в полуфинала на US Open Cup в сряда.

ФК Синсинати отбеляза рано на стадион TQL в Синсинати с гол на Лучано Акоста в 18-ата минута. След полувремето ФК Синсинати увеличи преднината след гол на Брандън Васкес от границите на наказателното поле в 53-ата минута. Феновете на стадиона дадоха бурни овации на най-добрия клуб на MLS този сезон, докато играчите празнуваха на терена.

Но Интер Маями започна своето завръщане.

Лионел Меси от Интер Маями вдига трофея със своите съотборници, след като победи Нешвил СК и спечели финалния мач за Купата на лигата 2023 в GEODIS Park в Нешвил, Тенеси. Лионел Меси от Интер Маями вдига трофея със съотборниците си, след като победи Нешвил СК и спечели финалния мач за Купата на лигата 2023 в GEODIS Park в Нешвил, Тенеси. Тим Нвачукву/Гети изображения

Нападателят на Интер Маями Леонардо Кампана намери пряк свободен удар на Меси и го заби с глава, за да намали разликата до един гол. И след като оставаше само минута добавено време, аржентинската суперзвезда Меси центрира в наказателното поле, където Кампана отново игра герой и вкара с глава, за да изравни мача.

Около четири минути след продълженията нападателят на Интер Маями Йозеф Мартинес спечели златото и отбеляза, за да даде на клуба първата преднина в мача – обаче ФК Синсинати нямаше да си отиде лесно. Юя Кубо вкара изравнителния гол за 3-3 в 114-ата минута, което доведе мача до дузпи.

Лионел Меси №10 от Интер Маями стои на терена по време на прекъсване на играта през второто полувреме срещу ФК Синсинати. Лионел Меси №10 от Интер Маями стои на терена по време на прекъсване на играта през второто полувреме срещу ФК Синсинати. Джеф Дийн/USSF/Гети изображения

След като и двата отбора реализираха своите първи четири точкови удара, вратарят на Интер Маями Дрейк Календър спаси удара на Ник Хаглунд, след което халфът Бенджамин Кремаски отбеляза, за да остави резултата 5-4 и изпрати Интер Маями на втория му финал в клубната история .

Въпреки че Меси не вкара гол за първи път в кратката си кариера в Интер Маями, той записа две асистенции за победата.

21 юли 2023 г.; Форт Лодърдейл, Флорида, САЩ; Нападателят на Inter Miami CF Лионел Меси (10) гледа срещу Cruz Azul през второто полувреме на стадион DRV PNK. Задължителен кредит: Nathan Ray Seebeck-USA TODAY Sports 21 юли 2023 г.; Форт Лодърдейл, Флорида, САЩ; Нападателят на Inter Miami CF Лионел Меси (10) гледа срещу Cruz Azul през второто полувреме на стадион DRV PNK. Задължителен кредит: Нейтън Рей Зеебек-USA TODAY Sports Нейтън Рей Зеебек/USA Today Sports/Ройтерс

Интер Маями ще се изправи срещу Хюстън Динамо във финала на US Open Cup на 27 септември.

Футболните фенове не бяха единствените, които искаха да видят „Меси манията“. Куотърбекът на Синсинати Бенгалс от НФЛ Джо Бъроу и широкият приемник Джа’Мар Чейс бяха на мача, аплодирайки ФК Синсинати.

Следващият мач на Меси е насрочен за събота, когато той дебютира в редовния сезон на MLS, докато Интер Маями пътува до Харисън, Ню Джърси, за да се изправи срещу Ню Йорк Ред Булс.

Интер Маями – в дъното на таблицата на Източната конференция на MLS преди пристигането на Меси – е на 14 точки назад от девето място и плейофна квалификация с 12 оставащи мача.

Източник: cnn.com