Лил разгроми с 4:1 като гост в мач от 26-ия

...

Лил се развихри срещу Лориен

Лил разгроми с 4:1 като посетител в мач от 26-ия кръг на Лига 1. Така " песовете " си върнаха лидерската позиция в класирането. Те имат в актива си 58 точки и имат преднина от три точки пред и четири пред ПСЖ, който играе по-късно през днешния ден.

— LOSC Lille Fans (@LOSC_fs)
В 21-ата минута Андрю Гравилон си вкара автогол и Лил поведе в резултата. Само две минути по-късно Жером Ергул с прекрасен удар изравни. Португалският бранител даде нова преднина на гостите в края на първата част.

След подновяването на играта Лил продължи с положителното си показване. В 59-ата минута Жонатан Иконе се разписа за 3:1, откакто извърши чудесно директен свободен удар. В спомагателното време на срещата Домагой Брадарич оформяйки крайния резултат 4:1 в интерес на Лил.

Лил бързо се върна на пътя на успехите след нулевото тъждество против предишния кръг и загубата от в Шампионската лига. Тимът на е спечелил седем от последните си осем мача в Лига 1. Лига 1 26 кръг, неделя 21 февруари  Лориен 1:4краен резулат  Лил