Лил и Рен завършиха 1:1 в мач от 14-ия кръг

...

Рен е без загуба вече в 16 поредни мача

Лил и Рен приключиха 1:1 в мач от 14-ия кръг на френската Лига 1. " Червено-черните " съумяха да се върнат в мача, откакто изоставаха в резултата и по този начин продължиха серията си от 16 следващи мача без загуба във всички шампионати. Отборът даже търсеше в Лил шеста поредна победа в шампионата - нещо, което не се е случвало от 2006 година, само че съумя да стигне единствено до точката.

Лил съумя да открие резултата в 16-ата минута, когато опитният им португалски бранител Жозе Фонте се разписа отблизо разстояние.

Бенжамен Борижо съумя да изравни за гостите от Рен. Лил опита да си върне преимуществото, само че нямаше и късмет, откакто удари на Тиаго Джало и Джонатан Дейвид срещнаха гредите. В последната минута гостите останаха с човек по-малко на терена, откакто резервата Биргер Мелинг получи червен картон. Рен остава на трето място в класирането с 28 точки. Лил е седми с 23 пункта.