Левски записа победа в последния си мач от Втория етап

...

Левски се намести в Топ 4 след триумф над Шумен

Левски записа победа в последния си мач от Втория стадий на НБЛ. " Сините " се постановиха като посетител над Шумен със 78:67 след мощни втора и трета четвърт.

Столичани приключват в четворката с актив от 12 победи и 8 загуби. Шуменци остават последни с баланс 3-17 и няма да играят във финалите на шампионата за efbet Купа на България.

Двубоят в Шумен стартира доста равностойно, само че във втората и третата част гостите демонстрираха по-голямата си класа, а в края н позволиха финалния взлом на домакините да ги изненада и се поздравиха с триумфа.

18 точки наниза Джон Флорвиъс, 16 от пейката добави капитанът Асен Великов който неотдавна стана татко за първи път. С по 14 се отличиха Златин Георгиев и националът Лъчезар Димитров. По 10 хаванаха Флорвиъс и Николай Михайлов.

За Шумен доста добър мач изигра Георги Кендеров. Той наниза 20 точки като игра съвсем без промяна. С 16 се включи Ишмаел Ел-Амин, 12 - Адриан Секулов, а 10 - Теодор Димитров.