Левски записа пети пореден мач без победа в първенството, но

...

Левски с пети мач без победа в първенството

Левски записа пети следващ мач без победа в шампионата, само че все пак се върна на второто място във краткотрайното класиране.  Във Враца  " сините " направиха 0:0 с Ботев в мач от 24-ия кръг на родния шампионат. Столичани се показаха извънредно едва на стадион " Христо Ботев ". Възпитаниците на Петър Хубчев съвсем не заплашиха вратаря Красимир Костов. Гостите бяха очевидно изтощени след драмата с Лудогорец в четвъртък, само че това не оправдава по никакъв метод вялото им показване през днешния ден. Така Левски събра 46 точки за второто място. Толкова имат третия Локомотив (Пловдив) и четвъртия ЦСКА. Първият прецизен удар в срещата бе в 5-ата минута. Стайн Спиерингс шутира от далечна отдалеченост, само че не затрудни Красимир Костов. Ботев сътвори първата сериозна заплаха пред една от двете порти. Даниел Генов бе оставен непокрит от Каргас и нанесе удар с глава в 16-ата минута, само че топката мина около вратата. При идната офанзива Рейш стреля малко над напречната греда от към 22 метра. Малко по-късно Владислав Узунов се контузи и бе сменен от Ивайло Михайлов. В 29-ата минута хубава офанзива на " зелените " приключи с удар на Зехиров, само че Миятович избави. Десет минути по-късно Генов бе изведен зад отбраната на Левски, само че след единоборство с Каргас падна на тревата. Врачани желаеха червен картон за гръцкия бранител, само че съдията Георги Давидов даде сигнал играта да продължи. Минута по-късно Красимир Костов отрази шут на Станислав Костов. В 41-ата минута попадение на Петър Атанасов вярно бе анулирано поради засада. На полувремето Петър Хубчев смени Станислав Костов с Насиру Мохамед. Малко след началото на втората част в игра се появи Мартин Петков на мястото на Станислав Иванов. След час игра Стайн Спиерингс бе фаулиран на 20 метра фронтално от голлинията. Живко Миланов извърши отсъдения директен свободен удар, само че прати топката над вратата. Малко по-късно Найджъл Робърта стреля около вратата след центриране на Петков.  В 72-ата минута Генов получи подаване в наказателното поле. Нападателят реши да играе самичък, вместо да потърси Том и Миятович избави удара му.  Три минути по-късно Ботев получи право да извърши директен свободен удар. Зад топката застана Генов, чийто удар мина рисково около вратата. В 85-ата минута още веднъж деветката на домакините нанесе удар отвън наказателното поле, само че и този път на затрудни изключително Миятович.
Източник: standartnews.com