Левски записа пета поредна победа в елита, след като надви

...

Левски записа пета поредна победа

Левски записа пета поредна победа в елита, откакто надделя Арда с 2:0 в деветия кръг. Головете за сините вкараха Андриан Краев (20′) и Марин Петков (87′).

Тимът на Станимир Стоилов имаше много положения и игра по-нападателно. Домакините обаче откриха след статично състояние – Кръстев центрирара от корнер, а Краев осъществя. След това Цунами пропусна, а след това Господинов избави удари на Попов и Уелтон.

. В 79-ата минута Левски имаше късмет за втори гол, само че Господинов мазета удар на Цунами. Пет минути по-късно Билал Бари стреля неопределено. Тимът на Станимир Стоилов реши всичко в 87-ата минута. Марин Петков беше изведен самичък против Господинов и се разписа за 2:0.

Победата разреши на сините да се изкачат на шесто място с 15 точки. Толкова, само че с по-лоша голова разлика е и Арда. Лидер в елита е с 20 точки, само че и три мача повече от Левски.
Източник: flashnews.bg