Левски спечели със 70:67 (24:14, 8:29, 22:10, 16:14) срещу Балкан

...

"Левски" нанесе първа загуба на лидера "Балкан" в Националната баскетболна лига

" Левски " завоюва със 70:67 (24:14, 8:29, 22:10, 16:14) против " Балкан " в Ботевград и нанесе първа загуба на водача в класирането за сезона.

Домакините останаха на върха след седмия кръг с 13 точки, а " сините " се изкачиха на четвърта позиция с 11 точки.

Двубоят мина на приливи и отливи, изключително през първото полувреме. Гостите изиграха мощна първа четвърт, след която поведоха с 24:14, само че още доникъде на втората част домакините обърнаха до 28:27 в своя изгода, а до почивката те даже усилиха задатъка си до 43:32.

Второто полувреме стартира с панер за " Балкан " за 45:34, след което последва серия от 12 безответни точки и " Левски " още веднъж поведе при 46:45. Двубоят продължи равностойно с честа промяна на водачеството, като нито един от двата отбора не успяваше да вземе по-сериозен задатък.

4:10 минути преди края ботевградчани имаха преднина от 64:61, само че в идващите съвсем четири минути столичани направиха серия от 7:0 и обърнаха до 68:64. ДеВоугън Уошингтън върна интригата с три точни наказателни удара 11 секунди преди края, само че 3 секунди по-късно Станимир Маринов също беше прецизен на два пъти от наказателната линия за " сините ", а в последната офанзива Девин Бруукс пропусна да изравни с изстрел от зоната на трите точки.

Най-резултатен за спечелилите беше Маринов с 25 точки, а Никола Маравич се отличи с 9 точки и 10 битки.
За " Балкан " Бруукс беше най-хубав със 17 точки и 12 битки, а Уошингтън също приключи със 17 точки.
Източник: btvnovinite.bg