Левски се класира за европейските клубни турнири. Вековниците победиха Арда

...

Уелтън класира Левски за Европа с два гола срещу Арда

Левски се класира за европейските клубни шампионати. Вековниците победиха Арда Кърджали с 2:0 в баража за квалификациите на шампионата Лига на конференциите. Възпитаниците на Елин Топузаков владееха самодейността на своя стадион „ Георги Аспарухов “ и справедливо станаха четвъртия роден представител в Европа за идващия сезон.

Големият воин за триумфа бе бразилецът Уелтън, който вкара и двата гола. След няколко пропуща на „ сините “ първоначално разумното се случи и крилото в 36-ата минута, материализирайки асистенция на Адриан Краев. В 58-ата още веднъж Уелтън се оказа прецизен и оформи крайното 2:0. Този път головият пас бе дело на Асен Митков.

През второто полувреме момчетата на Александър Тунчев изравниха играта, само че по този начин и не стигнаха до попадение.

Левски ще бъде непоставен във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Жребият на 21-ви юни, а първият мач е на 27-ми юли.

Етикети: Левскиуелтън
Източник: safenews.bg