Левски постигна първа победа от началото на сезона в елита.

...

Левски записа първи успех през сезона

Левски реализира първа победа от началото на сезона в елита. Сините се постановиха с 3:1 при гостуването си на Ботев в Пловдив. В първия кръг те.

Пред над 8000 фенове на стадион „ Христо Ботев “ двата отбора изиграха забавен дуел, като и четирите попадения паднаха през втората част.

Първо Рикардиньо бе прецизен от дузпа в 56-ата минута, а в 74-ата Джавад Ел Джемили направи 0:2. Мартин Секулич понижи изоставането на жълто-черните в 81-ата минута. Само пет минути по-късно Ел Джемили се разписа за повторно за крайното 1:3. По този метод Левски записа и първи триумф под управлението на новия си треньор Николай Костов. Ботев остава без победа след първите два кръга.

През първото полувреме имаше няколко положения, само че и жегата повлия съществено за играта. Седем минути след почивката Валентин Железов уточни бялата точка. Причината – Роберто Пунчец спъна несъзнателно Рикардиньо. Потърпевшият се нагърби с осъществяването и преодоля Ханкич за 0:1.

В 74-ата минута Ел Джемили от дъгата на наказателното поле насочи неспасяем удар за 0:2. В 81-ата минута Ботев понижи изоставането си след центриране от корнер. Топката беше изчистена до Секулич, който осъществя от близка отдалеченост за 1:2.

Само пет минути Ел Джемили се разписа с нов акуратен удар от границата на наказателното поле за 1:3. „ Тази победа идва в доста добър миг, тя е доста скъпа за нас, тъй като имаме млад тим и би трябвало да трупаме убеденост. Днес съм доста удовлетворен от отбора, стигнахме до безусловно подобаващ триумф “, съобщи треньор Николай Костов.

„ Изключително сме разочаровани от загубата. Подарихме 3 гола на Левски. Изцяло ние сме си отговорни, искахме доста да победим, само че очевидно неопитността ни пречи да спечелим. заяви треньорът на Ботев Станислав Генчев.
Източник: flashnews.bg