Левски победи с 2:0 Ружомберок и в реванша на Герена,

...

Левски отново се справи с Ружомберок

Левски победи с 2:0 Ружомберок и в реванша на " Герена ", продължавайки във втория квалификационен кръг на Лига Европа след общ резултат 4:0. Точен и в тази среща беше Давиде Мариани, който даде преднина на домакините в 32-ата минута. Във втората минута на добавеното време на мача се разписа и Дени Алар. Австрийският нападател, родом oт Славонски брод (Хърватия) ознаменува дебюта си за Левски с попадение.

Следващият противник на " сините " ще бъде АЕК (Ларнака, Кипър) или Петроклуб (Хонещи, Молдова).

Реваншът с Ружомберок се игра пред закрити порти на " Герена ", защото Левски изтърпява наказване от предишния сезон. На трибуните участваха над 300 деца под 14 година, което е разрешено от правилника на УЕФА. Гостите от Словакия пък имаха агитка от 11 последователи, които също бяха настанени в централната естрада.
Източник: fakti.bg