Левски победи Локомотив София с 1:0 в един от най-интересните

...

Левски с минимален успех над Локо София на Герена, бразилец с фрапантен пропуск

Левски победи Локомотив София с 1:0 в един от най-интересните мачове от 24-ия кръг на efbet Лига. "Сините " откриха резултата посредством дебютен гол на Илиян Стефанов в 36-ата минута. Преди това Марин Петков нацели напречния дирек. През второто полувреме равнището на дуела спадна и единственото, с което ще се запомни бе фрапантния пропуск на Уелтън надълбоко в добавеното време на дуела.

С успеха Левски се изкачи на петата позиция в класирането с актив от 36 точки, до момента в който Локомотив София е 12-и с 14 по-малко.

"Сините " стартираха нападателно и от началните минути упражниха висока преса. В 3-ата минута Цунами центрира в наказателното поле, където Илиян Стефанов в опита си да стреля към вратата фаулира Дейвид Малембана. Домакините продължиха с дейната си игра и две минути по-късно Александър Любенов трябваше да се намесва след рисков изстрел от отдалеченост на Уелтън.

Домакините действаха нападателно по левия фланг, където Уелтън от началото на мача тормозеше Стойчо Атанасов. Бразилецът преодоля противника си и центрира в наказателното поле, където Марин Петков стреля рисково с глава около левия непряк дирек.

В 7-ата минута "столичните железничари " проведоха първото си нахлуване посредством Върджил Пинсон. Крилото центрира на далечната греда, след което Селсо Рапосо стреля с глава, само че в тялото на Цунами. Португалецът имаше искания за дузпа, само че те не бяха почетени от основния арбитър Никола Попов, откакто топката срещна тялото на бранителя.

Четири минути по-късно "сините " бяха покрай разкриване на резултата. Уелтън за следващ път преодоля Стойчо Атанасов и нахлу в наказателното поле. Крилото подаде към нахлуващия Марин Петков, само че изстрелът на младока срещна напречната греда, а по-късно Билал Бари при добавката прати топката около вратата.

Треньорът на Локомотив София получи следващата неприятна вест за отбраната си, откакто трябваше да размени наложително Дейвид Малембана, а на негово място се появи дебютиращия Фране Ширяк. Това докара до разбъркване в защитата на гостите. Като сътрудници в сърцето на защитата заиграха Божидар Кацаров и Симеон Славчев, а активнатаигра на Уелтън принуди наставника да върне Селсо Рапосо по-назад, а Стойчо Атанасов заигра като крило.

Уелтън продължи да работи интензивно по левия фланг и на няколко пъти си заслужи аплодисментите на почитателите с техничните си отигравания. В средата на първото полувреме "сините " продължиха да са по-активният тим, само че в тези минути липсваха голови рискове пред вратата на Александър Любенов.

След половин час игра Локомотив София сътвори първата си по-сериозна заплаха. Мики Орачев центрира в наказателното поле, където Илия Димитров от сложна позиция стреля с глава, само че едва и топката мина около вратата.

В 33-ата минута "сините " сътвориха нова добра опция. Марин Петков получи отдясно, след което смени посоката и нахлу към центъра. Крилото насочи компактен изстрел от границата на наказателното поле, принуждавайки Александър Любенов да боксира, а при добавката Филип Кръстев прати топката в навън.

Три минути по-късно Левски откри резултата. Георги Миланов бе в основата на попадението, намирайки на отлична позиция Илиян Стефанов. Халфът нанесе изстрел, който бе отразен от Александър Любенов, само че отбраната пред вратаря не съумя да почисти топката и при добавката последното ново попълнение на "сините " не сгреши и осъществя дебютното си попадение за отбора.

Малко след попадението Филип Кръстев напредна в половината на гостите и насочи компактен изстрел, който бе отразен от Александър Любенов. Пет минути преди края на първото полувреме Хосе Кордоба изведе превъзходно Илиян Стефанов зад тила на отбраната. Халфът овладя и стреля в долния ляв ъгъл, само че топката излезе в навън.

Наставникът на "столичните железничари " получи поредна неприятна вест, откакто секунди преди края на първата част и Октавио напусна наложително терена. На почивката треньорът на "столичните железничари " размени португалеца, а на негово място се появи Лука Иванов. Опитният експерт направи и още една смяна, включвайки в играа Димитър Митков на мястото на Стойчо Атанасов.

Домакините пробваха при започване на втората част да наложат напън, само че първата опция се откри пред гостите. Илия Димитров изведе по десния фланг Селсо Рапосо. Португалецът центрира остро в наказателното поле, където Димитър Митков нанесе изстрел, само че той бе спрян чудесно от Ноа Сонко Сундберг.

В 55-ата минута Уелтън с следващия си пробив по левия фланг сътвори голова опаснст. Крилото нахлу в наказателното поле и подаде по земя към Марин Петков, който стреля в далечния ъгъл, само че около вратата.

Пет минути по-късно "столичните железничари " насочиха и първия си прецизен удар. Върджил Пинсон стреля от отдалеченост по земя, само че едва и Николай Михайлов улови. Малко след Левски реагира, откакто Драган Михайлович центрира на близката греда, където Марин Петков стреля, само че около гредата.

В 69-ата минута "сините " получиха правото да изпълнят директен свободен удар от добра позиция, само че последвалият изстрел на Филип Кръстев мина над вратата. В идващите минути дейностите на терена се развиваха най-вече в половината на Локомотив София, само че играта постоянно бе накъсвана след осъществяване на нарушавания.

Осем минути преди края на дуела Филип Кръстев подаде към Димитър Костадинов, който стреля от границата на наказателното поле около вратата.

Дълбоко в добавеното време на дуела "сините " можеха да повишат резултата, само че Уелтън не съумя да се възползва от чудесно подаване на Билал Бари, пращайки топката от няколко метра в навън.

ЛЕВСКИ - ЛОКО Структурни фондове 1:0

1:0 Илиян Стефанов 36'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Филип Кръстев, Георги Миланов, Илиян Стефанов, Марин Петков. Уелтън, Билал Бари

Треньор: Станимир Стоилов

ЛОКО Структурни фондове: Александър Любенов, Стойчо Атанасов, Дейвид Малембана, Красимир Милошев, Мики Орачев, Симеон Славчев, Божидар Кацаров, Октавио, Селсо Рапосо, Върджил Пинсон, Илия Димитров

Треньор: Иван Колев

Гл. арбитър: Никола Попов

Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов ", София