Левски Лукойл - Рилски спортист е финалът в турнира за

...

"Левски Лукойл" загуби от "Балкан", но е на финал

" Левски Лукойл " - " Рилски състезател " е финалът в шампионата за Купата на България по баскетбол при мъжете.

" Сините " изгубиха с 80:87 точки в реванша против " Балкан " Ботевград като посетител, само че след успеха с 11 точки разлика (73:62) в първия мач в София, ще спорят за трофея на 3 март.

" Балкан " се бори до края, само че не съумя да навакса изоставането си. Домакините няколко пъти повеждаха с повече от 11 точки в хода на мача, само че най-после завоюваха единствено със 7 точки разлика.

20 секунди преди сирената Венцислав Петков пропусна под коша в последната офанзива за " Балкан ", с което можеше да изравни общия резултат и да прати дуела най-малко в продължение.

Павлин Иванов оформи крайното 87:80 секунди преди края.

ДеВон Уошингтън изигра нов мощен мач, като се отличи с 18 точки и 7 битки за домакините. С 16 точки и 5 асистенции се включи Джордан Калахан. Венцислав Петков вкара 15 точки, въпреки да нямаше ден в стрелбата от тройката, както в сряда, и вкара единствено един път от три опита. Христо Захариев още веднъж бе постоянен и се отличи с 13 точки, 5 битки и 6 асистенции.

За " Левски Лукойл " над всички беше Станимир Маринов, който, въпреки че игра с травма, вкара 24 точки, от които 5 тройки. Той добави и 6 битки.

Христо Николов осъществя 15 точки, а Павлин Иванов - 11 точки. С 24 точки и единствено две пропуснати стрелби - един път от фаул и един път от далечна отдалеченост, завърши Джъстин Нокс.

След мача в Ботевград имаше и грозни подиуми, откакто почитателите на " Балкан " нападнаха хора от щаба на " Левски Лукойл ".

Другият финaлист е " Рилски състезател ". Самоковици изгубиха първия мач като хазаин на " Академик Бултекс 99 " с 12 точки разлика - 86:98, само че изиграха страховит дуел в Пловдив и завоюваха с 13 точки - 83:70 точки.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров започнаха със серия от 6:0 и завоюваха първата част с 24:17.
Отличното показване на баскетболистите от Самоков продължи и през вторите 10 минути, в които самоковци съумяха изцяло да заличат пасива си от първия мач, а отмора пристигна при резултат 50:36.

След паузата домакините от " Бултекс " усъвършенстваха играта си и съумяха да понижат изоставането си до 7 точки.
В последните 10 минути драмата в зала " Сила " беше цялостна. Първо домакините понижиха пасива си до единствено 4 точки, след което самоковци заиграха ва банк и това се оказа печелившо, тъй като " Рилски състезател " завоюва с 20:14, а с това стигна до крайната победа.

Страхотен мач за успеха на самоковци изигра Еван Равънел, който приключи с " дабъл-дабъл " - 21 точки, 6 от които в последната минута на мача, и 10 битки. Дерек Райт означи 15 точки, капитанът Йордан Бозов вкара 14 точки, Златин Георгиев - 13 точки, а със 7 точки дуела завърши Шелдън Джетър.

За домакините от Пловдив Никола Маравич вкара 15 точки, Мартин Дурчев записа 14 точки, а 13 точки означи Айзея Юмипиг.
Източник: btvnovinite.bg