Левски и Айнтрахт Франкфурт завършиха наравно 1:1 в първи мач

...

Браво Левски! 1:1 с Айнтрахт след ранен гол за немците

Левски и Айнтрахт Франкфурт приключиха наедно 1:1 в първи мач от плейофа за влизане в групите на Лига на конференциите.

„ Сините “ изиграха следващ страховит мач в Европа този сезон, като играха като равни с немския отбор.

Рандал Коло Муани откри още в 6-ата минута след подозрително отнета топка от Асен Митков, а в последните минути Асими Фадига взриви стадион „ Васил Левски “ с феноменално осъществяване от към 25 метра, с което матира Кевин Трап.

Столичният гранд имаше още една отлична опция за гол през първото полувреме, когато Роналдо от два метра не съумя да вкара в празния ъгъл на вратата безусловно пред очите му ужасно попаване на Уелтън.

Малко преди този момент шут на Джавад ел Джемими от директен свободен удар мина на сантиметри от горната греда.

Гостите от своя страна след гола рядко застрашаваха Пламен Андреев, като през втората част на няколко пъти имаха опция да изпълнят директни свободни удари към наказателното поле, които не доведоха до нищо рисково.

Реваншът е след седмица във Франкфурт.

Айнтрахт излезе напред в резултата още в 6-ата минута.

Асен Митков сбърка пред наказателното поле, въпреки да останаха подозрения за нечиста игра на Ерик Дина Ебимбе, който му отнеме топката.

Французинът насочи мощен удар от към 15-20 метра, който Пламен Андреев избави.

Кълбото се озова в Марио Гьотце, който подаде към Рандал Коло Муани, който от десетина метра със мощен шут вкара за 0:1.

Попадението беше прегледано от ВАР, само че не беше намерено нищо неправилно, нито при отнемането на топката от Митков, нито при позиционирането на Гьотце сега на удара на французина.

В 16-ата минута Левски провежда доста рискова контраофанзива.

Уелтън получи отляво, оправи се с Аурелио Бута и навлезе в наказателното поле. Бразилецът потърси собствен съотборник на токчката за осъществяване на дузпа, само че състезател в бяло почисти.

Четири минути по-късно „ сините “ получиха право да изпълнят директен свободен удар на дъгата на наказателното поле. Джавад Ел Джемили застана зад топката, само че шутира рисково около лявата греда.

С 26-ата минута играчите на Николай Костов бяха на път още веднъж да сбъркат при изнасянето на топката пред своето наказателно поле, само че Хосе Кордоба се намеси и със мощен шут почисти топката. След половин час игра гостите проведоха многоходова офанзива.

Йенс Петер Хауге получи отляво, навлезе в наказателното поле и потърси Коло Муани, който засече кълбото, само че го прато около вратата.

В 33-ата минута Рикардиньо трябваше да получи здравна помощ, откакто при единоборство с Хауге, при което нападателят извърши нарушаване, норвежецът падна върху врата му.

В 39-ата минута „ сините “ бяха покрай изравтенителен гол. Ел Джемили изведе Уелтън отляво. Бразилецът навлезе в наказателното поле и пусна изострен паралелен пас към далечната греда, където Роналдо вместо да прати топката във вратата от няколко метра я подари на Кевин Трап.

В ответната офанзива Марио Гьотце пусна за Коло Муани в наказателното поле. Първоначално Кордоба съумя да блокира френския нападател, само че кълбото още веднъж се озова в деветката на гостите, който опита удар, само че Пламен Андреев мазета в корнер. В 45-ата минута Ел Джемили опита удар от към 20 метра, който след рикошет в състезател в бяло излезе в корнер.

В началото на второто полувреме Уелтън се строполи в наказателното поле след единоборство с Робин Кох, само че преди този момент бразилецът беше направил фал против Бута. Малко по-късно Омар Мармуш овладя топката след неточност на Кристиан Димитров. Египтянинът изведе Хауге отляво, само че норвежецът си поведе дълго топката и Андреев улови.

В 62-ата минута Краев сбърка в центъра на терена. Гьотце пое топката и откри Мармуш в наказателното поле. Египтянинът понечи да нанесе удар, само че Жереми Петрис с отлична интервенция съумя да избие кълбото.

В 70-ата минута Левски още веднъж беше извънредно покрай гол. Резервата Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле, където Роналдо продължи с глава към Уелтън на далечната греда. Бразилецът овладя топката и насочи удар, с който преодоля Трап, само че топката мина рисково около вратата. Впоследствие се оказа, че Уелтън е бил в засада. Малко по-късно Уелтън смъкна с глава топката за Цунами в наказателното поле. Защитникът от сложна позиция насочи доста неакуратен удар.

В 81-ата минута Жереми Петрис нямаше по какъв начин да продължи срещата, откакто получи контузия и беше сменен от Илиян Стефанов. Секунди по-късно Йеспер Линдстрьом шутира от директен свободен удар на към 20 метра от голлинията, само че топката попадна в стената. В 85-ата минута шут на Нганкам от директен свободен удар мина около вратата.

В 86-ата минута Роналдо получи извеждащ пас отдясно, навлезе в наказателното поле, където падна след прикосновение с Уилям Пачо, който го побутна в гърба, само че първо игра с топката. „ Сините “ реагираха бурно и желаеха дузпа, само че основният рефер Адам Ладебек не отсъди по този начин, а ВАР удостовери решението му.

В петата минута на добавеното време на мача Левски стигна до изравнителен гол. Точен беше влезлият като запаса Асими Фадига. Французинът получи от Кордоба на към 25 метра от вратата на Трап и с приказен шут направи немския национал беззащитен.

Левски – Айнтрахт Франкфурт 1:1

0:1 Рандал Коло Муани (6)

1:1 Асими Фадига (95)
Източник: plovdiv-online.com