Левски допусна първата си загуба в контролните си срещи в

...

Турци нанесоха първа загуба на Левски в контролите

Левски позволи първата си загуба в контролните си срещи в Турция. " Сините " паднаха от локалния Генчлербилиги с минималното 0:1, като голът за втородивизионния турски отбор падна от дузпа.

Левски стартира по-активно срещата, настанявайки се в половината на турския отбор. В 16-ата минута Цунами центрира в наказателното поле, само че Димитър Костадинов се размина с топката, а по-късно Здравко Димитров не съумя да насочи прекрасен удар, който да заплаши Рамазан.

В 21-ата минута Ники Михайлов елементарно се оправи с удар с глава на Метехан. В 26-ата минута Билал Бари върна към Костадинов, който мигонвенно стреля, само че стражът на турците отрази с крайник. Секунди по-късно Бари прати топката в мрежата, само че попадението му не бе зачетено поради засада.

В 33-ата минута Велтон опита технично осъществяване от границата на наказателното поле, само че топката прелетя около вратата на Рамазан. Пет минути по-късно Радослав Цонев уцели гредата след осъществяване на директен свободен удар.

Генчлербирлиги стартира малко по-агресивно втората част, само че без да успее да затрудни Николай Михайлов. В 61-ата минута Михайлов се намеси безапелационно, с цел да резервира мрежата си суха, а при добавката Каракаш прати топката около вратата.

Малко по-късно Станимир Стоилов пусна в игра Иван Горанов, Андриан Краев, Патрик-Габриел Галчев и Марин Петков.

В 70-ата минута Николай Михайлов първо се намеси ужасно, само че по-късно извърши нарушаване, което докара до дузпа.Зад топката застана Каракас, който с изстрел по земя прати топката във вратата на " сините ".

Състав на Левски:

Левски: 13.Николай Михайлов, 91.Драган Михайлович, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами, 10. Радослав Цонев, 30. Филип Кръстев, 20. Димитър Костадинов, 17.Велтон, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари
Източник: lupa.bg