Лестър Сити преодоля четвъртодивизионния Джилингам, след като го победи с

...

Лестър се отърва от голям резил срещу тим от Лига 2

Лестър Сити преодоля четвъртодивизионния Джилингам, откакто го победи с 1:0 в мач от 3-ия кръг на ФА Къп в тежките условия на „ Прийстфийлд Стейдиъм “. „ Лисиците “ нямаха доста шансове през първата част, откакто Джилингам се беше провел добре.

През второто полувреме обаче нещата се трансформираха и Келечи Ихеаначало даде задатък на гостите, с цел да ги класира и напред в най-стария футболен шампионат в света. Жребият за идващия рунд е на 8-и януари.

Лестър дойде на стадиона след три разочароващи загуби във Висшата лига, а Джейми Варди първи тества вратаря на „ Джилс “ - Джейк Търнър, след единствено пет минути игра, само че стражът блокира удара на опитния нападател.

Само минута по-късно домакините направиха контраофанзива, а халфът Дом Джефрийс опита мощен удар, който беше избавен от вратаря Иверсен.