Лече победи Кремонезе като гост с 2:0 в първия мач

...

Кремонезе прегази Рома и Наполи за Купата на Италия, но продължава да затъва в Серия А

Лече победи Кремонезе като посетител с 2:0 в първия мач от 21-вия кръг на италианската Серия " А ".

Първото полувреме приключи освен без голове, само че и без рискове пред двете порти. След почивката тимът на Лече се засилва След част игра Федерико Баскирото съумя да открие резултата, като засече центриране с глава, заби топката в земята, тя отскочи и влетя в десния ъгъл на вратата без късмет за вратаря Марко Карнезеки.

Десет минути по-късно Габриел Страфеца направи 2:0 с удар от ъгъла на наказателното поле в горния ляв ъгъл.

С триумфа Лече се изкачи до 14-а позиция и се изравни с Ювентус от чийто актив бяха извадени 15 точки. Кремонезе продължава да е единственият тим, който е без победа в Серия А на последно място и наподобява сигурен изпадащ към този миг.