Лацио постигна трудна, но важна победа с 1:0 над Ница

...

Лацио е на 1/16-финал в Лига Европа след трудна победа над Ница

Лацио реализира сложна, само че значима победа с 1:0 над Ница в мач от група " К " на Лига Европа. Единственото попадние на " Олимпико " падна в продължението на срещата и бе дело на Максим льо Маршан, който си означи автогол.

Двубоят не предложи съвсем нищо забавно пред двете порти. През първото полувреме Адам Марушич пропусна единствената добра опция за Лацио в 32-ата минута.

Снимка 321609
Източник:

Отново черногорецът можеше да открие резултата в 52-ата минута само че не сполучи. В 62-ата минута Томас Стракоша отрази рисков удар на Уесли Снайдер.

Лацио с предстоящ погром над Беневенто

" Орлите " се изравниха с Наполи и Ювентус

Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато Максим льо Маршан прати топката в личната си врата и донесе трите точки на домакините. Бранителят отклони в личната си врата центриране от корнер.

След този триумф Лацио събра 12 точки и си обезпечи класирането за идната фаза на шампионата. Ница е втори с 6 пункта.