Лацио победи трудно с 3:2 Аталанта в двубой от осмия

...

Лацио постигна труден шампионатен успех срещу Аталанта

Лацио победи мъчно с 3:2 Аталанта в дуел от осмия кръг от шампионата на Италия. Столичани бързо поведоха с 2:0 преди почивката, само че позволиха равнене до 2:2, след което доближиха до решителното попадение, което беше дело на Матиас Весино в самия завършек на срещата.

Още в петата минута " орлите " взеха задатък в резултата след автогол на Шарл де Кателаре при опит за изчистване на топката в наказателното поле на бергамаските.

Шест минути по-късно Фелипе Андерсон асистира за Тати Кастеянос, който се разписа във вратата на Аталанта.

Отборът от Бергамо се върна в срещата в 33-ата минута посредством Едерсон, който означи с глава.

В 63-ата минута Теун Копмайнерс центрира и Сеад Колашинац не остави шансове за стража на столичани Иван Проведел, разписвайки се за 2:2.

Лацио доближи до сложния триумф с в 83-ата минута посредством Весино, отбелязал след пас на Кастеянос.

В последните минути от постоянното време треньорът на римляните Маурицио Сари получи червен картон край страничната линия поради оборване на съдийско решение.

Лацио избегна най-лошото си начало на сезона през последните 29 години и към този момент има 10 точки на 12-то място в класирането. Аталанта остана на шеста позиция в Серия А с 13 пункта.