Лацио направи нова издънка в Серия А, изпускайки аванс от

...

ОБЗОР ИТАЛИЯ: Нова издънка за Лацио

Лацио направи нова издънка в Серия А, изпускайки задатък от два гола и приключи 2:2 при семейството на Емполи от 17-ия кръг на италианското състезание. По този метод „ римските орли “ към този момент три поредни мача нямат триумф в шампионата.

Мачът стартира чудесно за Лацио, който поведе още във 2-ата минута, когато Фелипе Андерсон бе на точната място и с глава вкара топката във вратата на Емполи.

Седем минути по-късно Фелипе Андерсон пусна отличен пас към Чиро Имобиле, който бе на отлична позиция в наказателното поле на Емполи, само че стреля над напречната греда в навън. Пред Матиа Дзакани се откри чудесна опция в 19-ата минута, само че завършващият му удар не бе прецизен.

Лацио удвои своята преднина в 54-ата минута с гол на Матиа Дзакани. Емполи можеше да се върне в мача в 60-ата минута, само че Франческо Капуто направи сериозен пропуск. Сергей Милинкович-Савич насочи рисков удар в 63-ата минута, само че Викарио избави. Емполи въпреки всичко понижи своя пасив в 83-ата минута с гол на Капуто. Дълбоко в добавеното време на дуела Емполи стигна до изравнителен гол посредством Разван Марин. Лацио е пети във краткотрайното класиране с 31 точки, до момента в който Емполи е тринадесети с 19 точки.

Салернитана приключи наедно 1:1 вкъщи против Торино. Антонио Санабрия откри резултата в 36-ата минута след центриране на Валентино Лазаро, давайки задатък в интерес на " биковете ". До края на първата част гостите пропуснаха да осъществят втори гол във вратата на тима от Салерно, който се добра до равенството в 49-ата минута посредством Тони Вилена.

Алексей Миранчук беше покрай второ попадение за Торино в 73-ата минута, а малко преди приключване на постоянното време вратарят Гийермо Очоа отклони топката в гредата след удар на Рикардо Родригес от гостите. Те заемат десето място в класирането, до момента в който Салернитана е на 14-та позиция.

В различен мач от кръга Специя и Лече приключиха 0:0, а Петко Христов остана на аварийна пейка на домакините.

13:30 08/01 15:00 08/01 16:00 08/01 16:00 08/01 16:00 08/01 17:15 08/01 18:30 08/01 18:30 08/01 19:00 08/01 19:30 08/01 21:45 08/01 22:00 08/01