Кристиано Роналдо вкара своя гол номер 400, откакто навърши 30

...

Роналдо вкара гол номер 400 за последните 8 години

Кристиано Роналдо вкара своя гол номер 400, откогато навърши 30 години, с великолепен удар за успеха на Ал Насър с 2:0 над Ал Халей от 12-тия кръг на шампионата на Саудитска Арабия.

Роналдо откри резултата в 26-ата минута, а Аймерик Лапорт затвърди триумфа на своя отбор в 58-ата минута. 38-годишният португалец овладя топката на границата на наказателното поле и с мощен шут не остави шансове на вратаря.

Това беше 12-ият гол за Роналдо в лигата този сезон, което го слага на върха в класирането при голмайсторите пред Александър Митрович, който се причисли към Ал Хилал от Фулъм през август.

Ал Насър поведе още първоначално с попадение на Садио Мане, което обаче беше анулирано след инспекция със системата за видеоарбитраж ВАР заради засада.

Победата слага Ал Насър на четири точки зад водача в лигата Ал Хилал.
Източник: lupa.bg