Коста Рика бе премазана с 0:7 от “Ла Фурия Роха.

...

Катар 2022: Без капка жал! Испания прегази Коста Рика със 7:0

Коста Рика бе премазана с 0:7 от “Ла Фурия Роха ”. Така иберийците записаха най-голямата си победа на международни финали.

До преди през вчерашния ден най-изразителния триумф на Испания бе против нашия отбор - 1:6. Кошмарният резултат националите реализират през 1998 година на мондиала във Франция в последния мач от групата.

Със седемте си гола в един мач, испанците към този момент е отборът с най-вече маркирани попадения на международното в Катар. Англия съумя да наниже единствено 6 на различен слаб Иран.

Резултатът бе открит от Дани Олмо в 11-ата мин.

Нападателят и Гави разсякоха отбраната на костариканците с двойно подаване. Олмо овладя технично, измъкна се от бранител и прокара топката около вратаря Кейлор Навас.

Марко Асенсио удвои в 21-ата минута. След многоходова композиция, топката стигна до играча на " Реал " (М), който насочи кълбото неспасяемо с левия крайник.

Феран Торес направи резултата 3:0. Футболистът на " Барселона " вкара от дузпа. Офанзивният състезател прати Кейлор Навас в противоположния ъгъл от 11-метровия удар.

Торес за повторно прониза вратата на костариканците. Феран направи 4:0 в 54-ата минута.

18-годишният Гави направи обстановката за Коста Рика още по-тежка в 74-ата мин. Младият гений на " Барса " заби пети гол.

Резултатът стана 6:0 в 90-ата минута. Разписа се Карлос Солер.

В добавеното време Алваро Мората оформи крайния резултат, съобщи " 24 часа ".
Източник: novinite.bg