Кори Гоф победи шампионката от Мадрид Арина Сабаленка със 7:5,

...

Гоф си осигури мач срещу Барти

Кори Гоф победи шампионката от Мадрид Арина Сабаленка със 7:5, 6:3 за тъкмо час и половина игра и се класира на четвъртфиналите на WTA 1000 туринра в италианската столица Рим.

Американката започва с пробив в откриващия гейм, само че тенисистката от Беларус го върна в осмия гейм. Гоф обаче съумя да наложи волята си в заключителните геймове на първия сет и след 7:5 дръпна в резултата. Във втората част тя нанесе удара си в средата на частта, когато първо проби за 4:3, а по-късно направи нов брейк, с което си обезпечи влиятелния триумф.

Така тя осуети нов мач сред Сабаленка и международната номер 1 Ашли Барти, която се оправи с рускинята Вероника Кудерметова след 6:3, 6:3.. Барти и Сабаленка спориха в два финала между тях тази година, като си размениха по един триумф надлежно в Щутгарт и Мадрид.

Ясен е и един от четвъртфиналите в долната половина на схемата, който ще опълчи Петра Мартич и Джесика Пегула, които надиграха надлежно Надя Подороска и Екатерина Александрова.
Източник: bnr.bg