Колумбия достигна първи четвъртфинал на Световното първенство за жени с победа над Ямайка

...
Гол през второто полувреме на Каталина Усме изстреля Колумбия до

Гол през второто полувреме на Каталина Усме изстреля Колумбия до победа с 1-0 над Ямайка и изведе южноамериканците до първата им Четвъртфинал на Световната купа за жени.

Попадението на капитана в 51-ата минута накара колумбийските фенове да изпаднат в делириум на препълнения правоъгълен стадион в Мелбърн във вторник и гарантира, че ще се бият с Англия за място в последните четири.

Това, което беше изпитателен и физически сблъсък до полувремето, оживя след пробива на Усме, първият път, когато защитата на Ямайка беше пробита на това Световно първенство, като и двата отбора атакуваха яростно.

Ямайските „Reggae Girlz“ имаха шансове да изравнят мача, но се отказаха със замах, след като стигнаха до фазата на елиминациите на второто си Световно първенство.