...

Кметът Портних награди варненски спортисти, завоювали големи отличия за града и България

Кметът на Варна Иван Портних награди през днешния ден млади варненски спортисти, завоювали огромни оценки за града и България.

Церемонията се състоя във фоайето през зала " Варна " в общинския билдинг, съобщи кореспондент на Varna24.bg .

Отличия получиха Елвира Краснобаева, Красимира Иванова и Андреа Иванова - международни шампионки по художествена гимнастика, девойки, и техните треньори. Те завоюваха медали на второто Световното състезание за девойки, което се организира в Клуж-Напока, Румъния.

Младите дарования отвяха жестока конкуренция от още 46 страни. За първи път България има безспорни международни шампионки.

Отличия имаше и за техните треньори - Светлана Юриевна и Деница Христова.

Награди получиха и шестима състезатели на състезателен клуб " Титан " по повдигане на тежести, които завоюваха златни, сребърни и бронзови оценки на Европейското състезание по повдигане на тежести за деца до 15 и до 17 години, което се организира в в Кишинев, Молдова. Сред героите за Варна и България са:  Константин Балинов - 102 килоглама, спечелил златен орден, Симеон Арнаудов - 55 кг, завоювал злато, Александра Николова - 40 кг, наградена с бронз, Магдалена Димитрова - 49 кг, останала 4-та и Софиа Стефанова - 76 кг, спечелила сребро. Награда от кмета Портних получи и техния треньор Живко Николов.
Източник: varna24.bg