Кей Нишикори се класира за четвъртфиналите на турнира от ATP

...

Кей Нишикори и Даниил Медведев продължават напред в Ротердам

Кей Нишикори се класира за четвъртфиналите на шампионата от ATP 500 в Ротердам след лесна победа над латвийския деец Ернест Гулбис с 6-1, 6-4.

Най-добрият японски тенисист осъществя четири пробива от шест благоприятни условия и затвори мача за 1 час и 14 минути игра.

Днес Нишикори ще играе с финалиста от Sofia Open унгареца Мартон Фучович, който се отстрани различен " софиянец ", деветия в схемата грузинец Николоз Басилашвили със 7-6(1), 6-1.
 Стан Вавринка взе реванш от Милош Раонич в Ротердам и е на 1/4-финал

Дамир Джумхур отстрани Стефанс Циципас

По-рано това първенецът от София и №5 в схемата Даниил Медведев бадви испанския левичар Фернандо Вердаско с 6-2, 7-5 за 1 час и 35 минути.

За място в Топ 4 руснакът ще срещне французина Жо-Вилфрид Цонга, поставил завършек на домакинските очаквания с успеха си над Талон Грикспоор със 7-6 (), 6-1.