Кайзерслаутерн е вторият полуфиналист за Купата на Германия. Червените дяволи

...

Кайзерслаутерн стигна на полуфинал за Купата

Кайзерслаутерн е вторият полуфиналист за Купата на Германия. Червените дяволи надделяха Херта в Берлин с 3:1. В първия четвъртфинал Фортуна Дюселдорф се оправи със Санкт Паули. Другата седмица са конфликтите – Щутгарт и Саарбрюкен – Борусия Мьонхенгладбах.

Мачът на „ Олимпиащадион “ стартира по прелестен метод за Кайзерслаутерн, който поведе в резултата след единствено 5 минути игра. Тогава Тимотеуш Пучач откри Ян Елведи и той прати топката в.

Гостите вкараха нов гол в 38-ата минута. Марлон Ритер откри Ричмонд Тачи на границата на наказателното поле и той направи 0:2. След почивката южняците наказаха неточност на Херта за 0:3. Автор на гола беше Филип Калоч.

В добавеното време на мача Харис Табакович откри Фабиан Резе и той осъществя за 1:3.

Кайзерслаутерн се класира за повторно на полуфинал в шампионата като отбор от Втора Бундеслига. Предишният беше през 2014 година В последните 10 години единствено Хамбургер има сходно достижение.
Източник: flashnews.bg