Кауай Ленард записа 27 точки срещу името си при домакинския

...

Ленард изведе Торонто до победа над Булс, Портланд спечели във Филаделфия

Кауай Ленард записа 27 точки против името си при домакинския триумф на Торонто с 95:89 против Чикаго Булс.

Двата тима на няколко пъти разменяха водачеството си в хода на мача, само че след средата на третата четвърт канадците заиграха доста по-стабилно в отбрана и това им разреши да натрупат преднина, която да задържат до самия край.

Паскал Сиакам добави 20 точки и 12 битки за спечелилите, до момента в който най-резултатен за Чикаго с 18 точки бе Лаури Марканен. Новобранецът Вендел Картър-младши приключи срещата с 16 точки за " биковете ".

Си Джей МакКълъм означи 35 точки за едвам 28 минути игра при успеха на Портланд над гостуващия отбор на Филаделфия със 129:95.

" Пионерите " стреляха рекордните си за сезона 59 % от игра и 54,5 % от зоната за 3 точки, което прекърши съпротивителните сили на Сиксърс.

Ал-Фарук Амину добави още 16 точки за спечелилите, а гардът Деймиан Лилард остана с 15.

За гостите от Филаделфия, които бяха без водача си Джоел Ембийд, най-резултатен с 19 точки бе Бен Симънс, а 14 добави Ти Джей МакКонъл.