Каролина Плишкова и Гарбине Мугуруса спечелиха първите срещи от финалния

...

Каролина Плишкова и Гарбине Мугуруса с победи на старта в Сингапур

Каролина Плишкова и Гарбине Мугуруса завоюваха първите срещи от финалния шампионат на УТА в Сингапур.

Най-силните тенисистки ще си разпределят 7 милиона $ в Сингапур

Изтеглен беше жребият за финалите на УТА

В първия мач Плишкова ненадейно елементарно се оправи с Винъс Уилямс. На нея ѝ бяха нужни единствено 72 минути за триумфа с 6-2, 6-2.

Друга някогашна №1, Гарбине Мугуруса даде три гейма повече на шампионката от Ролан Гарос, латвийката Йелена Остапенко. Мугуруса се наложи с 6-3, 6-4.

В този шампионат една загуба не е съдбовна. Във вторник в мачове от " Бялата група " Уилямс ще играе с Остапенко, а Плишкова с Мугуруса. Тъй като се играе в група уредниците насрочват за втория ден да играят двете изгубили и двете победителки от първия кръг. Така се резервира интригата до последния ден. Миналата година Доминика Цибулкова загуби два мача в началато, а по-късно подвигна купата.

Днес ще се играят първите срещи от " алената група ". От 14:30 часа на корта ще излязат Симона Халеп и Каролин Гарсия. След тях ще се срещнат Елина Свитолина и Каролин Гарсия.