Капитанът на Локомотив (Пловдив) - Димитър Илиев - ще преотстъпи

...

Митко Илиев повече няма да бие дузпите за Локо

Капитанът на Локомотив (Пловдив) - Димитър Илиев - ще преотстъпи правото да извърши идната отсъдена в интерес на отбора дузпа на бразилеца Джовани, оповестява " Тема Спорт ". Лидерът на " смърфовете " самичък е взел това решение, защото в последно време постоянно се проваля от бялата точка, а пропуските му се оказват съдбовни за тима.

В рамките на два сезона двукратният притежател на наградата футболист на България не съумя да означи цели 5 пъти. През сезон 2020/21 Илиев пропусна против ФК ЦСКА 1948 в два дуела. Единият приключи при резултат 0:0, а в другия черно-белите паднаха с 1:2. През пролетта на 2022 година Илиев пропусна при загубата на Локо от Ботев Пд с 1:2 в Коматево, както и при домакинското тъждество 1:1 с Берое. Преди седмица в мача с Черно море на " Тича " Илиев се трансформира в виновник за своите, като в края на първото полувреме при резултат 1:1 Иван Дюлгеров избави удара му и след това моряците завоюваха с 2:1.

Нападателят изтърва от бялата точка и в международната подготовка с Литва като посетител, изгубена от нашите с 1:3.

Преди тази серия от пропуски Илиев съвсем бе непогрешим от 11-те метра, като носеше и точки на отбора си.
 Хоркаш: Искаме да спечелим третото или четвъртото място, което дава право на присъединяване в Европа

Вратарят се радва на фенската обич измежду " черно-белите "