Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на единично жени на

...

Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в Грац

Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на единично дами на интернационалния шампионат по бадминтон в Грац (Австрия) с награден фонд 5000 $. Европейската шампионка до 19 години победи Юн Сън Лин от Тайван с 19:21, 21:9, 21:17 за 59 минути. В третия гейм българката поведе с 14:10 и до края имаше преимущество в резултата.

В спор за място на полуфиналите Налбантова ще играе против И-Тин Хун (Тайван) по-късно през днешния ден.

Късно нощес отпаднаха двойките Таня Иванова/Гергана Павлова и Иван Русев/Илиян Стойнов.

В конкуренцията участваха осем български състезатели Димитър Янакиев, Иван Русев, Пейо Бойчинов, Илиян Стойнов, Стилян Макарски, Калояна Налбантова, Таня Иванова и Гергана Павлова.