Както в събота, така и в неделя публиката на Серес

...

Караньотов с втора победа над Чой в Серес

Както в събота, по този начин и в неделя публиката на " Серес " се наслаждения на ослепително показване на Ангел Караньотов (Овърдрайв рейсинг, Ducati) и закономерно първо място. Ангел потегли от първата позиция, следван компактно от Мартин Чой (ЕКО БМВ Рейсинг отбор, Yamaha), а на сантиметри зад тях в първите четири обиколки караха канадецът Боди Едие (Yamaha) и Роберт Мурешан (Румъния, Yamaha).

Малко след началото на 5-ата обиколка на дългата права Чой не съумя да влезе в завоя и продължи напред по асфалта отвън пистата. Трябваха му към 20-ина секунди, с цел да се върне в надпреварата, само че разликата към този момент беше забележителна и Мартин отиде на 4-о място. Точно когато феновете си отдъхнаха от напрежението и карането гума до гума, канадецът Боди Едие даде сериозна газ и се " залепи " зад Караньотов. На няколко пъти Едие опита да го изпревари, само че Караньотов не му даде късмет за това. Повече от подобаващ триумф и овации за българина, който дълго след финала получаваше поздравления за майсторското си каране. Трети на 8.6 секунди зад спечелилия финишира Мурешан, а четвърти - Мартин Чой.

В клас SP 125сс Жулиета Ленкова-Апостолова (Aprilia, МСК Плевен) остана втора в крайното класиране, финиширайки на 7.3 секунди зад спечелилия Антонис Аврамопулис (Aprilia, Гърция). Трети при 125-кубиковите машини стана Митко Митков (Мотомания.БГ). Христос Папаниколау (Гърция) завоюва успеха в SSP300, на втората позиция финишира Йоанис Перистерас (Гърция), а на третата приключи Арес Бенгич (Турция). В този клас нямаше българско присъединяване.

В клас F600сс гръцкият водач Стефанос Дескас поведе колоната от старта и с карането си от самото начало справедливо стигна до успеха в този клас. На 7.2 секунди зад него финишира Янислав Димитров (Honda, Мотомания.БГ), а трети на 2 секунди след Димитров е спечелилият от събота Марио Ашминов (Kawasaki, Троян мото клуб). За отбелязване е, че най-бърза обиколка в надпреварата от всички водачи в този клас записа ръководителят на Съюза на интернационалните превозвачи в България Ангел Траков - 1:23.186 минути. Траков приключи на четвърта позиция.

В клас F1000сс до крайния триумф стигна водач на домакините. Димитрис Вамсас кара доста мощно през всичките обиколки и държеше съперниците на 4-5 секунди разлика. Християн Христов (Kawasaki, Кранк Пауър) се опита в средата на надпреварата да натисне Вамсас, само че гъркът не му разреши да го изпревари и пресече финала с 7.1 секунди пред Христов. Трети е Алекс Исмаил (Турция).

В клас F110 Ганан Аккус (Honda, Турция) е победител пред Николаос Даремас (Гърция). Трето място завоюва Николай Петров (Yamaha, SB мото рейсинг).

В клас SSP600сс Милен Георгиев (Yamaha, КИДА Моторспорт) и Димитрис Каракостас (Honda) сътвориха доста оспорвана борба и зрелищно съревнование за първото място. Гръцкият водач поведе от старта, а компактно зад него беше Георгиев. В 5-aта обиколка Милен го изпревари от външната страна на първия десен завой и поведе колоната. Българинът водеше до последната обиколка когато Каракостас технично съумя да го изпревари три завоя преди края. За наслада на част от публиката Димитрис пресече финала с преднина от 0.2 секунди пред Георгиев и дълго време караше с вдигнати ръце, поздравявайки феновете. Трети на 9.7 секунди зад спечелилия финишира Пламен Петров (Yamaha, Зедмото).