Женският ни национален отбор по волейбол загуби с 1:3 гейма

...

Жените ни паднаха от Тайланд

Женският ни народен тим по волейбол загуби с 1:3 гейма от Тайланд в мач от Лигата на нациите. По този метод девойките на Иван Петков не престават да нямат победа в шампионата.  " Лъвиците " записаха седмата си поредна загуба и не престават да са на последното 16-то място в шампионата единствено с една извоювана точка.

Мачът стартира добре за България и девойките ни завоюваха първия гейм с 28:26 точки. През по- огромната част тимът на Иван Петков изоставаше в резултата, само че в решителните моменти игра добре на обсада и поведе в резултата. Последваха мощни минути за тайландките, който бяха подкрепяни от своята аудитория и това оказа огромно въздействие в мача. Домакините завоюваха втората част с 25:20, а третият гейм също отиде на тряхната следта, откакто бе затворен на 23 точки. Четвъртата част бе извънредно оспорвана. България водеше доникъде на гейма, само че последва нов подтик в играта на тайландките, които поведоха с 24:20. България съумя да върне две точки, само че за повече девойките на иван Петков нямаха сили и срещата приключи с триумф с 25:22 за Тайланд.
Източник: standartnews.com