Изненадите в мъжката схема на Уимбълдън продължиха и във втория

...

Изненадите продължават, Тийм също аут в Лондон

Изненадите в мъжката скица на Уимбълдън продължиха и във втория ден на шампионата, откакто петият подложен Доминик Тийм загуби мача си от първия кръг на конкуренцията против американеца Сам Куери с 6:7(4), 7:6(1), 6:3, 6:0.

Вчера от шампионата отпаднаха двамата тенисисти от топ 10 на международната класация - Александър Зверев и Стефанос Циципас, а през днешния ден тяхната орис последва и финалистът от Ролан Гарос.

В първия сет не се стигна до пробиви, само че Тийм съумя да се наложи в тайбрека със 7:4, с цел да поведе резултата. Във втората част функциите се размениха и още веднъж нямаше пробиви, само че този път Куери господства в тайбрека и го взе със 7:1. В идващите два сета американецът тотално надигра противника си, като в четвъртата част Тийм завоюва едвам пет точки и в последна сметка Куери стигна до успеха след два часа и 29 минути игра.

По този метод Куери се класира за втория кръг на конкуренцията, където ще срещне чилиеца Кристиан Гарин или Андрей Рубльов от Русия. /БГНЕС