ITF W15 Анталия, финалДенислава Глушкова – Наталия Сенич 6-2, 6-4Денислава

...

Глушкова спечели титлата на W15 турнира в Анталия

ITF W15 Анталия, край

Денислава Глушкова – Наталия Сенич 6-2, 6-4

Денислава Глушкова направи днешния ден още по-хубав за българския тенис. След като на ITF шампионата в Анталия, поставената под №2 Глушкова подвигна трофея при дамите след чиста победа над международната №920 Наталия Сенич. Това е нейна втора ITF купа след тази в Созопол от предходната година.

Глушкова направи повече двойни неточности (5-1), само че все пак бе по-резултатна на сервис (34-28). Световната №515 завоюва 57% от точките си на първи начален удар (24/42) и осъществя шест от десетте си шанса за пробив (60%), до момента в който сръбската тенисистка оползотвори три от своите седем брейкпойнта (43%).

Глушкова съумя да пробие първа и да поведе с 2-1, само че Сенич незабавно възвърне равенството. Това обаче бе последният положителен миг за международната №920 до края на сета. Глушкова даде единствено две точки в идващите три гейма, след което пропусна сетбол, само че все пак затвърди и втория пореден брейк и завоюва откриващата част с 6-2.

Противно на развиването на играта до този миг, вторият сет стартира по-добре за Сенич, която поведе с 3-0. Глушкова бе на път да възвърне равенството, само че по-късно инкасира нов брейк и сръбкинята направи резултата 4-2 в своя изгода. Подобно на предходния сет обаче българката подвигна доста равнището и приключи мача с два следващи пробива, оформяйки крайното 6-2, 6-4 след 2 часа и 10 минути игра.

Снимка: БФ Тенис
Източник: tenniskafe.com