Италия стигна до равенство с Полша в дебюта на МанчиниОтборите

...

Италия стигна до равенство с Полша в дебюта на Манчини

Италия стигна до тъждество с Полша в дебюта на Манчини
Отборите на Италия и Полша направиха тъждество 1:1 в първи мач от шампионата на УЕФА Лига на нациите, който бе и дебют за новия селекционер на четирикратните международни първенци Роберто Манчини.

На „ Стадио Ренато Дал‘Ара “ в Болоня Манчини заложи на своя любим Марио Балотели за офанзивата на отбора, само че Скуадра Адзура не се показа на равнище и насочи едвам два точни изстрела в целия дуел. Поляците, които също бяха водени от нов треньор – Йежи Бжечек, който размени на поста Адам Навалка след Световното състезание, от своя страна бяха по-опасни в предни позиции и поведоха в резултата пет минути преди почивката след изстрел от воле на Пьотър Желински. Манчини въпреки всичко бе избавен в 78-та минута от полузащитника Жоржиньо, който осъществя дузпа, отсъдена за нарушаване на Якуб Блашчиковски против Федерико Киеза, като повторенията демонстрираха, че по-скоро полякът първо играе с топката. В последна сметка тимовете поделиха точките, а в понеделник за Италия следва посещение на третия тим от групата – Португалия. /БГНЕС